اخبار

همکاری گوگل با هند برای محدودسازی استفاده غیرقانونی از اپ های وام‌دهی

به گزارش هلدینگ ICT – دولت  و بانک مرکزی هند از گوگل خواسته‌اند برای محدودسازی استفاده غیرقانونی از اپ های وام‌دهی دیجیتال در این کشور، اقدامات و کنترل های سختگیرانه تری انجام دهند.

همکاری گوگل با هند برای محدودسازی استفاده غیرقانونی از اپ های وام‌دهی

به گفته چهار منبع معتبر، هرچند گوگل تحت قلمرو نظاری بانک مرکزی هند (RBI) قرار نمی گیرد، اما دولت این کشور و نهاد مذکور طی ماه های گذشته چندبار و طی جلساتی از این شرکت آمریکایی خواسته اند کنترل های سختیگرانه تری برای اپ های وام‌دهی انجام دهد تا به حذف چنین نرم افزارهایی کمک کنند.

رگولاتورهای هندی هم اکنون از شرکت ها و بانک های وام دهنده خواسته اند کنترل های بیشتری برای اپ های وام‌دهی غیرقانونی وضع کنند. این درحالی است که چنین اپلیکیشن هایی در دوران شیوع کرونا در این کشور آسیایی محبوب شده اند.

همچنین رگولاتورهای این کشور تصمیم دارند گسترش اپ های وام‌دهی که اقدامات غیرقانونی انجام می دهند مانند دریافت نرخ سود و کارمزد بسیار زیاد که توسط بانک مرکزی تایید نمی شود یا اپ هایی ناقض قوانین پولشویی و دیگر دستورات دولتی را محدود کنند.

همچنین مقامات هندی از گوگل خواسته اند گسترش چنین اپلیکیشن های از طریق کانال های مختلف مانند وب سایت ها و شیوه های متفاوت دانلود را نیز محدود کند.

این شرکت آمریکایی نیز با توجه به شکایت های دریافتی از سازمان های دولتی اقداماتی را انجام می دهد.

گوگل سال گذشته اعلام کرد قوانین مربوط به پلی استور (فروشگاه اپلیکیشن این شرکت) برای اپ های مالی را اصلاح کرده است. در همین راستا از سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی الزامات بیشتری برای اپ های وام‌دهی شخصی در هند اجرا شد.

سخنگوی گوگل در این باره می گوید: ما بیش از ۲ هزار اپلیکیشن وام‌دهی شخصی در هند را به دلیل نقض قوانین گوگل پلی حذف کردیم. ما برای برطرف کردن این چالش همچنان به همکاری با سازمان های مجری قانون و بخش مالی ادامه می دهیم.

هرچند طبق قوانین بانک مرکزی هند هرگونه اپ وام‌دهی که در فروشگاه اپ ثبت می شود باید از سوی سازمان های قانونی پشتیبانی شود، اما در نهایت گوگل باید بر اجرا و پیروی از این قانون نظارت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *