اخبار

اپلیکیشن پرداخت «آپ» هم از گوگل‌پلی حذف شد

آسان-پرداخت

پس از حذف اپلیکیشن‌های دیوار و تپسی و دیجی‌کالا، اپلیکیشن آپ نیز به‌عنوان یک اپلیکیشن ایرانی دیگر از فروشگاه اینترنتی گوگل حذف شده است.

شرکت گوگل به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران و با استناد به ماده ۱۶.۵ قوانین توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن آپ را از گوگل‌پلی حذف کرده است. این موضوع از طریق ایمیل به شرکت آپ اعلام شده و دسترسی به حساب این اپلیکیشن در گوگل‌پلی امکان‌پذیر نیست.

آرمان فرج‌زاده مدیر ارشد اجرایی آپ در خصوص حذف این اپلیکیشن از گوگل‌پلی گفت: «ضرر این مدل اتفاقات به‌طور کلی سمت کاربران است. زیرا نیازمندی به اپلیکیشن‌هایی مانند آپ همواره وجود دارد. بنابراین کاربران مجبورند اپلیکیشن را از سایر مسیرها دریافت کنند. از طرفی ممکن است برخی کاربران برای دانلود آن را از منابع نامشخص دریافت کنند. این موضوع نیز به‌دلیل حوزه فعالیتی آپ که صنعت فین‌تک و مالی است، خطرات خاص خود را در پی دارد.»

به گفته مدیر ارشد اجرایی آپ، تیم حقوقی آپ پیگیر این موضوع است تا هرچه سریع‌تر مشکل برطرف شود.

اگر چه در پاییز سال گذشته وزارت خزانه‌‌‌داری آمریکا برخی تحریم‌‌‌های تکنولوژی و اینترنتی علیه کاربران ایرانی را لغو کرده است، اما به‌نظر می‌رسد موج جدید حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی به دلیل تحریم، بار دیگر گریبان‌گیر کسب‌وکارها و استارتاپ‌های ایرانی شده است.

این اولین بار نیست که گوگل اقدام به حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل‌پلی می‌کند و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود. اتفاقی که گوگل هر چند وقت یک‌بار نسبت به کسب‌وکارهای موفق ایرانی انجام می‌دهد و اکنون نوبت به آپ، دیوار و تپسی و دیجی‌کالا رسیده است.

پس از دیوار که روز پنجشنبه از این استور اندرویدی حذف شده بود، روز گذشته نیز، «دیجی‌کالا» و «تپسی» از گوگل‌پلی حذف شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *