اخبار

تعرفه ثبت و تمدید دامنه ir دوبرابر شد

تعرفه ثبت و تمدید دامنه ir در ایرنیک از روز گذشته (چهارم اردیبهشت‌ماه) 16 هزار تومان شد که افزایشی دو‌برابری نسبت به قبل داشته است.

تعرفه دامنه ir

قرار بود این افزایش نرخ از اول اردیبهشت‌ماه سال جاری صورت بگیرد، اما با توجه به تقارن این زمان با تعطیلات عید سعید فطر، به 4 اردیبهشت موکول شد. به گفته ایرنیک، این جابه‌جایی زمان جهت رفاه حال کاربران و نمایندگان بوده است.

البته هزینه اعلام‌شده تنها مربوط به ثبت و تمدید دامنه در ایرنیک بوده و صاحبان دامنه‌ها درصورت استفاده از خدمات پلتفرم‌های هاست باید مبالغ جداگانه‌ای را برای پشتیبانی به پلتفرم مربوطه بپردازند؛ به‌طور مثال، ایران سرور در پیامی که به کاربران خود ارسال کرده هزینه ثبت یا تمدید سالانه دامنه ir را 25 هزار تومان و «هاست ایران» نیز هزینه ثبت یا تمدید سالانه دامنه ir را 49 هزار تومان اعلام کرده است.

گفتنی است از ابتدای امسال درخواست‌های مرتبط با دامنه “ir.” تنها با احراز هویت امکان‌پذیر است. آن‌طور که در سامانه احراز هویت ایرنیک آمده، این فرایند شامل سه مرحله است؛ مرحله اول به تأیید آدرس ایمیل ثبت‌شده در ایرنیک اختصاص دارد، در مرحله دوم بایستی مشخصات هویتی صاحب دامنه بر‌اساس مشخصات کارت‌ملی ثبت شود و در‌نهایت مرحله سوم نیز به ثبت مشخصات تماس و شماره موبایل که به نام صاحب دامنه باشد، اختصاص دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *