اخبار

استارلینک از ماهواره‌های مینی نسل دوم با چهار برابر ظرفیت بیشتر نسبت به نسل اول پرده برداشت

اسپیس‌ایکس در خبری از ماهواره‌های V2 Mini به‌عنوان ماهواره‌های کوچک نسل دوم استارلینک با چهار برابر ظرفیت نسل اول رونمایی کرد.

با کاهش سرعت اینترنت استارلینک در برخی نقاط به‌خاطر افزایش تقاضا، اسپیس‌ایکس از مدل جدیدی از ماهواره‌های نسل دوم خود پرده برداشته است که V2 Mini نام دارد. این ماهواره چهار برابر بیشتر از ماهواره‌های نسل اول ظرفیت داشته و تا زمان آماده‌شدن راکت استارشیپ برای حمل نسخه بزرگ‌تر V2، به توسعه شبکه اینترنت این شرکت کمک خواهد کرد.

درباره ماهواره‌های V2 Mini استارلینک چه می‌دانیم؟

اسپیس‌ایکس هنوز اعلام نکرده است که هر ماهواره V2 Mini می‌تواند چقدر داده ردوبدل کند، اما نسل اول ماهواره‌های این شرکت از ظرفیت تجمیعی 17 تا 23 گیگابیت بر ثانیه‌ای بهره می‌برد. ماهواره‌های مینی نسل دوم از نسل اول بزرگ‌ترند و وزن هر کدام از آن‌ها به 800 کیلوگرم و پهنایشان به 4.1 متر می‌رسد. اولین محموله ماهواره‌های V2 Mini قرار است امروز پرتاب شود.

 

 

کمیسیون ارتباطات فدرال اخیراً برای پرتاب 7500 ماهواره نسل دوم به استارلینک تأییدیه داده بود. بااین‌حال، راکت استارشیپ هنوز آماده پرتاب مداری نشده است تا بتواند این ماهواره‌ها را به منظومه اسپیس‌ایکس اضافه کند. درنتیجه، حالا فالکون 9 قرار است نسخه‌های مینی این ماهواره‌ها را به مدار بفرستد.

اسپیس‌ایکس درحال‌حاضر 3700 ماهواره نسل اول در مدار دارد، اما برای افزایش سرعت شبکه خود باید ماهواره‌های نسل دوم زیادی را به مدار بفرستد. این شرکت اخیراً اعلام کرده بود که دوباره هزینه اینترنت ماهواره‌ای خود را افزایش می‌دهد و آن را از ماهانه 110 دلار به ماهانه 120 دلار می‌رساند. البته این تغییر برای مناطقی اتفاق خواهد افتاد که با محدودیت ظرفیت روبه‌رو هستند. مناطقی که کاربران کمتری دارند، درحقیقت با افت هزینه، از این پس باید ماهانه 90 دلار هزینه بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *