اخبار

اینستاگرام ظاهراً روی سرویس اشتراک پولی مشابه توییتر بلو کار می‌کند

ایلان ماسک پس از اینکه مدیرعامل توییتر شد، تلاش زیادی برای افزایش درآمد این پلتفرم کرد که یکی از آن‌ها ارائه سرویس اشتراک پریمیوم 8 دلاری توییتر بلو بود. از جمله ویژگی‌های این سرویس می‌توان به تیک آبی تأییدیه اشاره کرد. حالا در گزارش‌های جدیدی ادعا شده که اینستاگرام نیز ممکن است در حال توسعه چنین سرویس اشتراکی برای دریافت تأییدیه باشد.

«الساندرو پالوزی» که تاکنون گزارش‌های معتبری درباره تغییرات اینستاگرام ارائه کرده، در توییت جدید خود توضیح می‌دهد که کدهای کشف شده از این شبکه اجتماعی به «نشان آبی پولی» و یک اشتراک جدید اشاره دارد. همچنین ظاهراً همین کد در آخرین نسخه اپلیکیشن فیسبوک هم پیدا شده که نشان می‌دهد در صورت ادامه توسعه این محصول، سرویس اشتراک پولی برای پلتفرم‌های متا نیز ارائه خواهد شد.

اینستاگرام معمولاً آزمایش‌های کوچک یا نمونه‌های اولی خود را در صورت فاش شدن تأیید می‌کند، اما غول شبکه‌های اجتماعی هنوز به ارائه یک اشتراک پولی برای دریافت نشان تأیید هیچ اشاره‌ای نکرده است.

کدهای کشف شده از اینستاگرام

علاوه بر این، پالوزی تصویری از کد برنامه اینستاگرام را با TechCrunch به اشتراک گذاشت که در آن‌ها دو کد “IG_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV” و “FB_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV” دیده می‌شود. او همچنین توضیح می‌دهد که عبارت «IDV» در این کدها می‌تواند به معنای تأیید هویت باشد.

با این حال، پالوزی تاکید می‌کند که حتی با وجود این کدها، هنوز چیزی در برنامه برای ارائه به کاربران وجود ندارد، بنابراین فعلاً نمی‌توانیم در مورد کدهای کشف شده گزارش قطعی ارائه کرد.

در حال حاضر، اینستاگرام نشان آبی تأیید مورد علاقه را فقط به افراد برجسته، افراد مشهور و برندها یا نهادهای جهانی اعطا می‌کند و کاربران روزانه و سازندگان کوچک‌تر این شبکه اجتماعی از مدت‌ها قبل به دنبال ارائه ویژگی مشابهی برای خود بوده‌اند. هرچند این سیستم هنوز تغییر زیادی نکرده است، «آدام موسری»، رئیس اینستاگرام، در سال 2020 قول داده بود که بهبود فرایند تأیید حساب در مرکز توجه آن‌ها قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *