اخبار

شاتراستوک فروش تصاویر ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی را شروع کرد

شاتراستوک (Shutterstock) قبلاً گفته بود که امکان فروش آثار هنری تولیدشده توسط هوش مصنوعی را در پلتفرم خود فراهم می‌کند و حالا این شرکت مطرح آمریکایی، چنین کاری را آغاز کرده است.

درحالی‌که محتوای ایجادشده با کمک هوش مصنوعی جنجال‌های زیادی به همراه داشته است، شاتراستوک در حال پیشبرد برنامه‌های خود است. غول حوزه عکاسی تجاری به‌تازگی پلتفرم تولید تصویر هوش مصنوعی خود را برای پرداخت به مشتریان راه‌اندازی کرده است و نوید یک روش جدید برای خلق آثار هنری را ارائه می‌کند که می‌توان از آن‌ها در پروژه‌های حرفه‌ای استفاده کرد. با این حال، Shutterstock اعلام کرده که خالقان اصلی این آثار مسئولیت آن‌ها را برعهده دارند.

همکاری شاتراستوک با OpenAI

برنامه شاتراستوک که اکنون به صورت بتا و به عنوان بخشی از پلتفرم Creative Flow در دسترس قرار گرفته، با همکاری استراتژیک این شرکت با OpenAI شکل گرفته است.

هوش مصنوعی

«پل هنسی»، مدیرعامل شاتراستوک می‌گوید که اکنون مشتریان برای ایجاد کارهای فوق‌العاده خود، دیگر نیازی به متخصص طراحی یا دسترسی به تیم‌های خلاق ندارند. او در ادامه خاطرنشان کرد که ابزارهای جدید هوش مصنوعی آن‌ها «براساس یک رویکرد اخلاقی و روی مجموعه‌ای از دارایی‌های آن ساخته شده‌اند که نشان‌دهنده تنوع دنیایی هستند که در آن زندگی می‌کنیم.»

به گفته شرکت مستقر در نیویورک، Shutterstock AI به دلیل آسان‌بودن استفاده از آن، از سایر پلتفرم‌های تولید تصویر متفاوت است. همچنین ادعاشده که ابزار هوش مصنوعی آن‌ها می‌تواند حتی براساس یک کلمه، تصاویر با کیفیت بالایی را به مشتریان ارائه کند.

شاتراستوک در حالی فروش آثار ایجادشده توسط هوش مصنوعی را آغاز کرده است که نگرانی‌های زیادی درباره چالش‌های ایجادشده توسط این مدل‌ها در آینده وجود دارد. یکی از این نگرانی‌ها، به حق کپی‌رایت مربوط می‌شود و به همین دلیل نیز Getty Images از فروش تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی جلوگیری کرده است. باید دید در آینده چه رویکردی در قبال این نگرانی‌ها توسط شرکت‌ها اتخاذ می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *