اخبار

نماینده مجلس: اگر وزیر ارتباطات به تعهداتش برای افزایش کیفیت اینترنت عمل نکند، به استیضاح نزدیک خواهد شد

یک نماینده مجلس گفت اگر وزیر ارتباطات تا 24 بهمن‌ماه رضایت مجلس را در زمینه شبکه ملی اطلاعات و افزایش کیفیت اینترنت جلب نکند، کارت زرد دوباره خواهد گرفت. مجتبی رضاخواه اعتقاد دارد دریافت کارت زرد دوم، وزیر ارتباطات را به مرحله استیضاح نزدیک خواهد کرد.

«مجتبی رضاخواه»، نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت‌وگو با خانه ملت به مهلت سه‌ماهه وزیر ارتباطات در زمینه توسعه شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت:

«حدود 2 ماه و نیم پیش بنده سؤالی را از وزیر ارتباطات در زمینه نحوه پیشرفت شبکه ملی اطلاعات و کیفیت اینترنت مطرح کردم. وزیر ارتباطات پیرو این سؤال توضیحاتی را ارائه کرد و بنده با این توضیحات، به‌صورت مشروط نهایتاً موافقت کردم که سؤال در آن جلسه صحن به رأی گذاشته نشود و مفهوم آن این است که وزیر کارت زردی از مجلس دریافت نکرد.»

حال رضاخواه از پایان این مهلت سه‌ماهه در 24 بهمن خبر می‌دهد: «انتظار داریم که طی مدت زمان سپری‌شده کیفیت اینترنت افزایش و شبکه ملی اطلاعات توسعه پیدا کند. اگر وزیر ارتباطات به تعهدات خود در این بخش عمل نکند، قطعاً در صحن مجلس کارت زرد خواهد گرفت.»

او معتقد است اگر وزیر ارتباطات کارت زرد دوم را کسب کند، عملاً به مرحله استیضاح نزدیک خواهد شد.

احتمال استیضاح وزیر ارتباطات

رضاخواه تأکید دارد نمایندگان مجلس از عملکرد وزارت ارتباطات در مدت زمان اخیر، به‌ویژه در موضوع اینترنت راضی نیستند و دلیل این مسئله هم این است که عموم مردم نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستند:

«در 2 الی 3 ماه گذشته اتفاقاتی رخ داده است که به آن معترض هستیم. به عنوان مثال، اینترنت برخی از مردم در بعضی نواحی که کنکور برگزار شد، قطع شد. ما نسبت به موضوع اینترنت بسیار حساس هستیم و وزیر ارتباطات نباید اجازه دهد که هر ارگانی در این موضوع دخالت کند. وزیر ارتباطات تعهد دادند که موضوع ارتقای کیفیت اینترنت را حل‌و‌فصل کنند و اگر این موضوع حل نشود، طبیعتاً استیضاح وی می‌تواند در مجلس مطرح شود.»

این نماینده مجلس همچنین به لزوم توجه به کسب‌و‌کارهای اینترنتی اشاره کرد و گفت: «کسب‌و‌کارها در این مدت با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند. اگر این محدودیت برداشته نشود و یا اینکه گزینه‌های جایگزین ارائه نشود، حتماً مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد.»

گفتنی است وزیر ارتباطات اولین کارت زرد خود را روز گذشته گرفت؛ اما نه به‌خاطر اینترنت. نمایندگان مجلس از پاسخ زارع‌پور درباره عدم اجرای قانون به‌کارگیری ایثارگران در شرکت مخابرات ایران قانع نشدند و به او کارت زرد دادند.

طرح استیضاح او نیز اولین‌بار نیست که مطرح می‌شود. پیش از این نیز در تیرماه امسال صحبت از استیضاح زارع‌پور به علت نارضایتی نمایندگان از عدم تحقق برنامه‌های زارع‌پور در جلسه رأی اعتماد طبق برنامه زمان‌بندی، عدم آنتن‌دهی و پوشش شبکه اینترنت به‌ویژه در روستاها به میان آمد که البته عملی نشد. ناگفته نماند تا امروز هیچ وزیر ارتباطاتی در دولت‌های مختلف به استیضاح نرسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *