اخبار

وضعیت توسعه ارتباطات پهن‌باند تا پایان سه ماهه دوم 1401/همراه اول بیشترین تعداد مشترکان اینترنت را دارد

به گزارش هلدینگ ICT -در حوزه ارتباطات پهن باند سیار در سه ماهه دوم سال 1401، همراه اول با ارائه خدمات 3G و 4G، با 53 میلیون و 899 هزار و 58 مشترک، در ردیف نخست ارائه خدمات پهن باند قرار گرفته است.

وضعیت توسعه ارتباطات پهن‌باند تا پایان سه ماهه دوم 1401/همراه اول بیشترین تعداد مشترکان اینترنت را دارد
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، به عنوان رگولاتور عرصه ارتباطات کشور، آمار مربوط به سه ماهه تابستان 1140 را منتشر و وضعیت اپراتورهای ارتباطی را در شاخص‌هایی مشخص طبقه‌بندی کرده است.
بر اساس این آمار که وضعیت توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار تا پایان سه ماهه دوم سال 1401 را تشریح می‌کند، سهم هر اپراتور نیز به تفکیک مشخص شده است. بطوریکه این آمار می‌گوید، تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده تلفن همراه در کشور توسط سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل مجموعا به 207 میلیون و هفتصد و بیست و شش هزار و صد و هشتاد و نه رسیده که ضریب نفوذی معادل 170 را نشان می‌دهد.
از این تعداد، بیشترین سهم سیم‌ کارت‌های واگذار شده از آن همراه اول است با رقم 104 میلییون و 794 هزار و 240 مشترک سیم کارت. ایرانسل با بیش از 94 میلیون سیم کارت واگذار شده در ردیف دوم و رایتل با 8 میلیون و هشتصد و هفتاد و چهار هزار و هشتصد و سی و پنج سیم کارت در ردیف سوم اپراتورهای کشور قرار می‌گیرد.

سیم‌کارت‌های فعال
از  میان سیم‌کارت های واگذار شده نیز، همراه اول با دارا بودن 21 میلیون و 939 هزار و 277 خط دائمی فعال و 54 میلیون و هشتصد و هشتاد و سه هزار و دویست و سی و سه سیم کارت اعتباری فعال در ردیف نخست رقابت اپراتورها در واگذاری سیم‌کارت در سه ماهه دوم سال جاری قرار می‌گیرد.

پهن‌باند ثابت و سیار
در زمینه ارتباطات ثابت، حدود 11 میلیون مشترک از این خدمات استفاده می‌کنند که ضریب نفوذ حدود 13 را نشان می‌دهد.

اما در حوزه ارتباطات پهن باند سیار در سه ماهه دوم سال 1401، همراه اول با ارائه خدمات 3G و 4G، با 53 میلیون و 899 هزار و 58 مشترک، در ردیف نخست ارائه خدمات پهن باند قرار گرفته است.
ایرانسل نیز با بیش از 43 میلیون مشترک اینترنت 3G و 4G در ردیف دوم و رایتل نیز با بیش از 4 میلیون مشترک در ردیف سوم جای گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *