اخبار

حداقل مشخصات موردنیاز اندروید 13 به 2 گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه داخلی افزایش یافت

به گزارش هلدینگ ICT – گوگل از هفته‌ها قبل نسخه نهایی اندروید 13 را برای گوشی‌های پیکسل منتشر کرد و حالا طبق گزارش‌های موجود، ظاهرا حداقل مشخصات مورد نیاز برای اجرای آن را افزایش داده است.

غول موتور جستجو در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد که حداقل رم مورد نیاز برای اندروید گو، نسخه پایین‍رده این سیستم عامل، اکنون 2 گیگابایت برای اندروید 13 است. طبق جدول زیر، این میزان برای دو نسخه قبلی سیستم عامل گوگل 1 گیگابایت بوده است.

افزایش فضای داخلی موردنیاز اندروید 13

علاوه بر این، «میشال رحمان» از نشریه Esper و «جیسون بایتون»، کارشناس محصولات گوگل نیز در توییتر ادعا می‌کنند که حداقل فضای داخلی مورد نیاز اندروید 13 تا 16 گیگابایت افزایش یافته است. البته گوگل در این رابطه هیچ اطلاعات رسمی منتشر نکرده است.

بنابراین، هرگوشی که حداقل مشخصات را برآورده نمی‌کند، قادر نخواهد بود تا آپدیت اندروید 13 را دریافت کند. همچنین گوشی‌های جدیدی که با اندروید 13 عرضه می‌شوند نیز برای استفاده از خدمات همراه گوگل (GMS) باید حداقل مشخصات لازم را داشته باشند.

Android Go نسخه‌ای از اندروید است که برخی از قابلیت‌های مربوط به رم در آن خاموش شده و برای اجرا کردن مجموعه‌ای از برنامه‌های سبک و ویژه ساخته شده است.

البته باید اشاره کرد که این اولین باری نیست که گوگل چنین قوانینی را تنظیم کرده است. در زمان راه‌اندازی اندروید 11 در سال 2020 نیز غول فناوری اعلام کرد که دستگاه‌هایی با رم کمتر از 512 مگابایت دیگر واجد شرایط استفاده از خدمات همراه گوگل نیستند. همچنین اندروید 13 جدیدترین نسخه از سیستم عامل گوگل محسوب می‌شود که از قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای پشتیبانی می‌کند. برای اطلاع از این قابلیت‌ها، می‌توانید به مطلب «هرآنچه باید درباره قابلیت‌های جدید اندروید ‌13 بدانید» مراجعه کنید.

با این حال، تولیدکنندگان همچنان می‌توانند روی دستگاه‌های با کمتر از 2 گیگابایت رم، سیستم عامل اندروید 12 را با دسترسی به خدمات همراه گوگل اجرا کنند.

در نهایت، باید به این نکته اشاره کرد که گوگل در رویداد آینده خود با نام Made by Google، احتمالا از پیکسل 7 و پیکسل واچ در کنار دستگاه‌های دیگری رونمایی خواهد کرد. این رویداد برای برگزاری در 14 مهرماه برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *