اخبار

توسعه زیست بوم صنایع خلاق یک گام به جلو برداشت

به گزارش هلدینگ ICT – خانه خلاق و نوآوری ایلام در راستای توسعه‌ی فعالیت‌های علمی، اشتغال و کارآفرینی، تجاری سازی و همچنین آموزش و مشاوره، تفاهم نامه با پژوهش‌سرای دانش آموزی فرهیختگان استان منعقد کرد.

این تفاهم‌نامه به منظور توسعه همکاری‌ها و مشارکت در زمینه فعالیت‌های تجاری‌سازی، علمی، اشتغال و کارآفرینی، آموزش و مشاوره و افزایش تعاملات بین بخشی از سوی شهریار رستمی مدیر خانه خلاق و نوآوری ایلام ایلام و سید سعداله نبوی‌نژاد مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فرهیختگان ایلام امضا شده است.

شناسایی، نیازسنجی، طراحی، تدوین و اجرای دوره‌های آموزشی-ترویجی به صورت حضوری و الکترونیکی، برگزاری رویدادها و تورهای فناوری متناسب با نیازهای واحدهای فناور در سطوح مختلف، شناسایی افراد نوآور، ایده‌پرداز و خوش‌فکر و حمایت از آن‌ها در راستای تشکیل و راه‌اندازی کسب و کارهای استارتاپی و نوپا، از محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.

همچنین همکاری و مشارکت در زمینه فرهنگ‌سازی و توسعه اطلاع‌رسانی، ایجاد نمایشگاه دستاوردهای واحدهای فناور، بهره‌مندی از توانمندی‌های فناوری، پژوهشی و امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و فضای فیزیکی، ارائه خدمات تسهیل‌گری، مشاوره و راهبری برای واحدهای فناور و همکاری در ارائه فعالیت‌های فرهنگی و … از جمله موارد همکاری در این تفاهم‌نامه است.

خانه خلاق و نوآوری ایلام با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در سال 1400 تاسیس و راه اندازی شد تا زیرساختی برای توسعه زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق استان باشد و در زمینه تبدیل ایده‌های خلاق به محصول و خدمت نقش آفرینی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *