اخبار

واتس‌اپ قابلیت قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت جداگانه را منتشر کرد

‌ واتس‌اپ قابلیتی به نام «Chat Lock» را برای کاربران ارائه کرده است که از طریق آن می‌توان چت‌ها را به‌صورت جداگانه از طریق پسورد یا روش‌های بیومتریک قفل کرد تا دیگران به آن‌ها دسترسی نداشته باشند. این ویژگی درحقیقت یک فولدر است که چت‌های مدنظرتان درون آن قرار می‌گیرد.

اگرچه برای چت‌های حاضر در این فولدر نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود، اما این نوتیفیکیشن‌ها فاقد نام فرستنده و همچنین محتوای پیام هستند. برای استفاده از این ویژگی باید به پروفایل کاربر بروید و گزینه Chat Lock را فعال کنید. این چت درون یک فولدر در بالای صفحه اصلی چت‌ها قرار می‌گیرد، البته برای نمایان‌شدن این فولدر باید صفحه را به سمت پایین بکشید.

این قابلیت هم‌اکنون عرضه شده است، اما شاید مدتی طول بکشد تا تمام کاربران به آن دسترسی پیدا کنند. علاوه‌براین، باید در آینده منتظر افزودن ویژگی‌های جدیدی به آن باشیم.

قابلیت جدید واتس‌اپ معرفی شد

با استفاده از ویژگی جدید به نام Chat Lock به نظر می‌رسد خصوصی‌ترین چت‌های کاربران پشت یک دیوار امنیتی ثانویه قرار می‌گیرد. این شرکت با انتشار یک پست وبلاگی، قابلیت Chat Lock را معرفی کرد و حالا کاربران با کمک آن به راحتی می‌توانند چت‌های خود را با امنیت بالاتری محافظت کنند.

واتس‌اپ در پست خود به این نکته اشاره کرده است که کاربران می‌توانند با قفل کردن چت، آن را در پوشه‌ای قرار بدهند و تنها از طریق رمز عبور دستگاه یا قابلیت‌های بیومتریک مانند اثرانگشت و تشخیص چهره این چت‌ها قابل دسترسی است.

کاربران می‌توانند با ضربه زدن روی نام فرد یا گروه و انتخاب گزینه قفل، چت را قفل کنند. برای نمایش این چت‌ها، کاربران باید قسمت صندوق ورودی خود را به آرامی به سمت پایین بکشند و رمز عبور را وارد کرده یا با قابلیت بیومتریک وارد آن قسمت بشوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *