اخبار

تعریف اینترنت پهن‌باند تغییر کرد: حداقل سرعت دانلود 100 مگابیت در ثانیه

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا(FCC) امروز معیار جدیدی برای سرعت اینترنت در محدوده «پهن‌باند» ارائه کرده است که جهش زیادی نسبت به قبل دارد.
به گزارش ایتنا، این کمیسیون، حداقل سرعت لازم برای اینترنت که بتوان آن را «پهن باند» نامید چهار برابر کرده است تا بدین ترتیب هم کاربران و هم خدمات دهندگان اینترنت، سرویس مورد نظر خود را با تعریف جدید منطبق کنند.

بر طبق تعریف جدید، تنها اینترنتی را می‌توان در محدوده «پهن‌باند»(اینترنت پرسرعت) قلمداد کرد که حداقل سرعت دانلود آن 100 مگابیت در ثانیه، و حداقل سرعت آپلود آن 20 مگابیت بر ثانیه باشد.
گفتنی است تاکنون و بر طبق استاندارد قبلی که در سال 2015 وضع شده بود، سرعت دانلود حداقل 25 مگابیت در ثانیه و آپلود حداقل 3 مگابیت در ثانیه به عنوان پهن‌باند نامگذاری شده بودند.

هر چند این استاندارد کمی نمادین است، با این وجود به طور غیرمستقیم بر مقررات FCC تأثیر خواهد گذاشت. باید توجه داشت که FCC طبق قانون موظف است به طور منظم ارزیابی کند که تا قابلیت‌های مخابراتی پیشرفته برای همه فراهم شده باشد،‌ و در غیر این صورت “اقدام فوری برای تسریع استقرار امکانات و تجهیزات لازم” و تلاش برای ترویج رقابت را در دستور کار خود قرار دهد.

تلاش برای افزایش بیشتر سرعت اینترنت

رییس FCC از سال 2022 به دنبال افزایش این استاندارد بود اما موفق به اجرایی کردن آن نشده بود، ولی اکنون این معیار جدید تایید شده و به عنوان معیار تازه برای اینترنت پرسرعت معرفی شده است.
رسانه‌ها گزارش کرده‌اند در حالی که دموکرات‌ها بیشتر موافق افزایش محدوده معیار سرعت اینترنت هستند،‌ جمهوری خواهان با تغییر آن مخالفت می‌کنند.

نکته بااهمیت این است که FCC تنها به وضع استاندارد جدید اکتفا نکرده، بلکه در چشم‌انداز این نهاد، باید به سمت معیارهای بالاتر حرکت کرد.
این کمیسیون هدف بلندمدت را رسیدن به سرعت دانلود 1 گیگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 500 مگابیت در ثانیه اعلام کرده است، هر چند زمان مشخصی برای رسیدن به آن قید نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *