اخبار

رونمایی از پلتفرم اینتل vPRO برای تراشه‌های Core Ultra؛ هوش مصنوعی به سازمان‌ها می‌آید

اولین پردازنده‌های Core Ultra اینتل در دسامبر 2023 (آذرماه) برای نوت‌بوک‌ها عرضه شد. حالا اینتل در کنگره جهانی موبایل اعلام کرده است که تراشه‌های Core Ultra برای نوت‌بوک‌های مشتریان سازمانی با پلتفرم vPro، در دسترس خواهند بود. بدین‌‌ترتیب مشتریان تجاری نیز به قابلیت‌های هوش مصنوعی این پردازنده‌ها دسترسی خواهند داشت. یکی دیگر از مزایای پلتفرم اینتل vPro این است که مهندسان IT می‌توانند با آن، کامپیوترهای سازمانی را بدون نیاز به دسترسی فیزیکی نظارت، به‌روزرسانی و عیب‌یابی کنند.

براساس اعلام رسمی اینتل، پلتفرم vPro برای پردازنده‌های نسل چهاردهم و Core Ultra در دسترس خواهد بود. اینتل در کنگره جهانی موبایل گفت که تراشه‌های Core Ultra جدید همچنان پردازنده‌های گرافیکی Arc یکپارچه و واحد پردازش عصبی (NPU) خواهند داشت. نسخه vPro این تراشه‌ها امنیت و امکان مدیریت بیشتری را برای کاربران سازمانی فراهم می‌کند.

با افزودن پردازنده‌های گرافیکی Arc یکپارچه اینتل در تراشه‌های Core Ultra، کاربران شاهد تا دو برابر عملکرد گرافیکی بهتر نسبت به نسل قبلی خواهند بود. اینتل همچنین با مایکروسافت همکاری می‌کند تا دستیار هوش مصنوعی کوپایلوت را با پردازنده‌های Ultra Core ترکیب کند.

پردازنده‌های جدید Core Ultra اینتل برای پلتفرم سازمانی vPro

به‌لطف پلتفرم جدید vPro اینتل و تراشه‌های Core Ultra مشتریان تجاری نیز به قابلیت‌های هوش مصنوعی دسترسی خواهند داشت. vPro اینتل یک پلتفرم محاسباتی تجاری و سازمانی است. اگر یک کاربر معمولی کامپیوتر هستید، احتمالاً نیازی به vPro نخواهید داشت، اما اگر می‌خواهید از پردازنده‌های جدید اینتل در سازمان خود استفاده کنید، پلتفرم vPro قابلیت‌های مهمی برای شما فراهم می‌کند. با این پلتفرم می‌توانید امنیت و بهره‌وری کامپیوترهای سازمان خود را افزایش دهید.

برای آنکه بتوانید در کامپیوتر شخصی با vPro کار کنید، به بیش از یک پردازنده نیاز خواهید داشت. همچنین سیستم شما باید به یک شبکه مدیریتی متصل باشد و حافظه مخصوص، اجزای I/O و ویندوز 10 یا 11 سازمانی نیز باید داشته باشید.

یکی از اصلی‌ترین مزایای vPro این است که به مهندسان IT امکان می‌دهد کامپیوترهای شخصی را بدون نیاز به دسترسی فیزیکی نظارت، به‌روزرسانی و عیب‌یابی کنند. این امر در محیط‌های کاری و سازمان‌های بزرگ حائز اهمیت است؛ البته کامپیوترهای مجهز به vPro اینتل معمولاً گران‌تر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *