اخبار

سامسونگ به‌زودی از حافظه‌های GDDR7 با سرعت 37 گیگابیت بر ثانیه رونمایی می‌کند

سامسونگ قصد دارد سریع‌ترین ماژول‌های حافظه خود، یعنی GDDR7 را در ماه آینده میلادی در ISSCC به نمایش بگذارد. این حافظه‌ها حداکثر سرعت 37 گیگابیت‌برثانیه، 54 درصد سریع‌تر از حافظه‌های GDDR6X را ارائه می‌دهند. انتظار می‌رود حافظه‌های سامسونگ با سرعت‌های 32 تا 37 گیگابیت‌برثانیه در پردازنده‌های گرافیکی نسل آینده به‌کار بروند.

حافظه GDDR7 سامسونگ

مشخصات حافظه‌های GDDR7 سامسونگ

سرعت حافظه‌های جدید سامسونگ 37 گیگابیت‌برثانیه است و نشان‌دهنده افزایش 54 درصدی نسبت به حافظه‌های GDDR6X فعلی است که حداکثر سرعت 24 گیگابیت‌برثانیه را ارائه می‌دهند. اگرچه سامسونگ قصد دارد GDDR6W را با ظرفیت‌های دو برابر و DRAM 64-bit معرفی کند، اما اکنون این شرکت به سمت حافظه‌های نسل بعدی نیز خیز برداشته است. سامسونگ همچنین حافظه GDDR6 خود را با حداکثر سرعت 24 گیگابیت‌برثانیه عرضه می‌کند؛ البته تاکنون شاهد سرعت 23.5 گیگابیت‌برثانیه در کارت گرافیک انویدیا RTX 4080 SUPER بوده‌ایم که قرار است در روزهای آینده عرضه شود.

بعید است که این حافظه‌ها با سرعت‌های فوق‌العاده برای تولید انبوه آماده باشند و احتمالاً باید صبر کرد تا نسل بعدی پردازشگرهای گرافیکی و پردازنده‌های هوش مصنوعی به آن‌ها مجهز شود. انتظار می‌رود حافظه‌های سامسونگ با سرعت‌های 32 تا 37 گیگابیت‌برثانیه در نسل آینده پردازنده‌های گرافیکی به‌کار رود.

حافظه GDDR7 همچنین 20 درصد بازده بالاتری ارائه می‌دهد و باتوجه به اینکه این حافظه‌ها انرژی زیادی را بر پردازشگرهای گرافیکی بالارده تحمیل می‌کنند، چنین رقمی بسیار عالی است. برای مدیریت گرما نیز این حافظه‌ها از استاندارد ترکیب قالب‌گیری اپوکسی (EMC) با هدایت حرارتی بالا استفاده می‌کنند که مقاومت حرارتی را تا 70 درصد کاهش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *