اخبار

IBM برای تقویت زیرساخت‌های هوش مصنوعی خود خریدی 2.3 میلیارد دلاری انجام می‌دهد

IBM اعلام کرد که پلتفرم‌های یکپارچه‌سازی سازمانی شرکت آلمانی سافتور آگ (Software AG) را به مبلغ 2.33 میلیارد دلار خریداری می‌کند تا زیرساخت هوش مصنوعی و خدمات ابری هیبریدی خود را تقویت نماید. آی‌بی‌ام گفته است که از طریق یک معامله نقدی قصد خرید پلتفرم‌های StreamSets و webMethods سافتور آگ را دارد.

این معامله باعث می‌شود که IBM مالکیت StreamSets (یک پلتفرم یکپارچه‌سازی داده‌ها که Software AG در سال گذشته آن را خریداری کرد) و WebMethods (Software AG این شرکت را در سال 2007 به قیمت بیش از 500 میلیون دلار خریده بود) را در اختیار بگیرد.

قابل ذکر است که خود شرکت Software AG در اوایل سال جاری میلادی توسط Silver Lake خریداری شده بود. «سیلور لیک» در ابتدا اکثریت 63 درصد مالکیت سافتور آگ را به مبلغ 2.4 میلیارد دلار خریداری کرد و درحال‌حاضر 93.3 درصد از سهام این شرکت نرم‌افزار آلمانی را در اختیار دارد.

خریدهای IBM برای توسعه هوش مصنوعی و فضای ابری

داده‌های انبوه زیربنای هوش مصنوعی است و مانند اکثر شرکت‌های امروزی، IBM نیز به‌دنبال گسترش و ارتقای فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود است. این شرکت در سال جاری میلادی یک پلتفرم جدید علم داده به نام Watsonx را معرفی کرد که ابزارهایی برای ساخت و استقرار هوش مصنوعی و همچنین مدیریت تمام منابع داده‌ها ارائه می‌کند. به‌نظر می‌رسد که دو پلتفرم جدید سافتور آگ، در این حوزه به کمک IBM خواهند آمد.

پلتفرم‌های یکپارچه‌سازی داده‌ها مثل StreamSets و webMethods به شرکت‌ها امکان می‌دهند که داده‌های خود را بدون در نظر گرفتن مکان و در هر قالبی، ادغام کنند. IBM با این پلتفرم‌ها خواهد توانست فناوری‌هایی را که لایه‌های مختلفی دارند، ازجمله مدیریت API، امکان‌پذیر کند.

IBM پیش‌ازاین نیز برای تکمیل فناوری‌های ابری هیبریدی خود خرید‌های هنگفتی داشته است. این شرکت در سال 2018 شرکت Red Hat را به قیمت 34 میلیارد دلار خرید. اخیراً نیز IBM قراردادی 4.6 میلیارد دلاری برای خرید شرکت Apptio بسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *