اخبار

سامسونگ هوش مصنوعی را به یخچال و فر و ماشین ظرف‌شویی اضافه می‌کند

منابع آگاه می‌گویند که سامسونگ در سال ۲۰۲۴ هوش مصنوعی را به همه‌ی لوازم خانگی‌اش ازجمله یخچال‌فریزر و فر اضافه خواهد کرد.

خبرگزاری تایوانی دیجی‌تایمز می‌گوید که سامسونگ تصمیم گرفته است سال آینده به‌صورت گسترده هوش مصنوعی را به لوازم خانگی‌اش اضافه کند. منابع آگاه می‌گویند: «تمامی لوازم خانگی سامسونگ در سال ۲۰۲۴ به تراشه‌ی عصبی یا NPU مجهز می‌شوند.»

ظاهراً پروژه‌ی جدید سامسونگ افزون‌بر لوازم خانگی پریمیوم، محصولات مین‌استریم را نیز در‌بر می‌گیرد. ممکن است اضافه‌شدن هوش مصنوعی روی قیمت تلویزیون سامسونگ، قیمت ماشین ظرف‌ شویی سامسونگ، قیمت فر سامسونگ، قیمت یخچال سامسونگ و قیمت دستگاه تصفیه‌ هوا سامسونگ اثر بگذارد.

سامسونگ در بازار لوازم خانگی رقبای سرسختی مثل ال‌جی دارد. این شرکت می‌خواهد با هوش مصنوعی، محصولاتش را از رقبا متمایز کند؛ اما بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک سایر برندها نیز مسیر مشابهی در پیش بگیرند.

زن کره ای در حال استفاده از نمایشگر یخچال سامسونگ Bespoke

به‌گفته‌ی دیجی‌تایمز، تیم لوازم خانگی سامسونگ از همین‌حالا مشغول کار روی تراشه‌های جدید است. هدف سامسونگ ساخت محصولاتی است که با مصرف انرژی بسیار کم، به‌صورت تمام‌وقت هوش مصنوعی را فعال نگه دارند.

لوازم خانگی سامسونگ احتمالا با بهره‌گیری از هوش مصنوعی به قابلیت‌های جدیدی مثل تشخیص صدا و بینایی ماشین مجهز خواهند شد. حتی ممکن است نسخه‌ی کامل دستیار صوتی بیکسبی به لوازم خانگی سامسونگ اضافه شود.

دیجی‌تایمز می‌گوید سامسونگ نمونه‌ی آزمایشی لوازم خانگی جدیدش را به برخی از کارمندان نمایش داده است و این محصولات شماری از قابلیت‌هایشان را از هوش مصنوعی می‌گیرند. برای نمونه، فرهای جدید سامسونگ می‌توانند نوع غذا را تشخیص دهند و بر همین اساس نحوه‌ی پخت‌و‌پز را به کاربر آموزش می‌دهند. در نمونه‌ای دیگر، یخچال‌ های سامسونگ می‌توانند موادی را شناسایی کنند که داخل آن‌ها قرار داده‌اید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *