اخبار

مایکروسافت و Paige به‌کمک هوش مصنوعی با سرطان مبارزه می‌کنند

مایکروسافت با همکاری پیج (Paige) قصد دارد بزرگ‌ترین مدل هوش مصنوعی مبتنی‌بر تصویر را برای مبارزه با سرطان توسعه دهد.

پیج (Paige) یکی از شرکت‌های پیشگام در دنیای تصویربرداری و آسیب‌شناسی سرطان محسوب می‌شود و برخی از بزرگ‌ترین مدل‌های هوش مصنوعی را برای تشخیص و تعیین کمیت سرطان ایجاد کرده است. پیج اولین مدل پایه‌ی بزرگ را با بیش‌از یک میلیارد تصویر از نیم میلیون اسلاید آسیب‌شناسی در انواع مختلف سرطان توسعه داده است.

پیج به‌طور انحصاری به بزرگ‌ترین کتابخانه‌ی تصاویر دیجیتالی در جهان درمورد سرطان و داده‌های ژنومی مرتبط از منابع مختلف دسترسی دارد. این شرکت اخیراً از همکاری با مایکروسافت برای ساخت بزرگ‌ترین مدل هوش مصنوعی مبتنی‌بر تصویر در جهان برای مبارزه با سرطان خبر داد.

پیج با همکاری مایکروسافت درحال توسعه‌ی مدل هوش مصنوعی جدیدی است که بزرگ‌تر از هر مدل هوش مصنوعی مبتنی‌بر تصویر دیگری خواهد بود و با میلیاردها پارامتر پیکربندی شده است. پیج از زیرساخت‌های Azure برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی براساس حداکثر چهار میلیون اسلاید میکروسکوپی دیجیتال از انواع مختلف سرطان استفاده خواهد کرد.

در ادامه به مهم‌ترین نکات همکاری مایکروسافت و پیج اشاره می‌کنیم:

  • مایکروسافت برای سرعت بخشیدن به توسعه‌ و استقرار روش‌های تشخیص‌ و درمان مبتنی‌بر هوش مصنوعی، در پیج سرمایه‌گذاری استراتژیک انجام خواهد داد.
  • پیج از مایکروسافت‌ Azure به‌عنوان ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری استفاده می‌کند.
  • پیج با بهره‌گرفتن از تحقیقات مایکروسافت در توسعه‌ی مدل‌های یادگیری ماشینی در مقیاس بزرگ برای جابه‌جایی مرزهای تحقیقات در سرطان‌شناسی و آسیب‌شناسی همکاری خواهد کرد.
  • پیج شبکه‌ی تصویربرداری خود را با Nuance که یکی از شرکت‌های تحت مالکیت مایکروسافت است ادغام خواهد کرد.
  • فناوری پیج به‌عنوان یکی از راهکارهای Microsoft Cloud for Healthcare ارائه می‌شود و دسترسی به ابزار دیجیتالی پیشرفته‌ی تشخیص سرطان را گسترش می‌دهد.

تام مگ گینس، معاون شرکت Global Healthcare & Life Sciences گفت:

کاربرد فناوری در کمک به پزشکان و محققان برای ارتقای خدمات مراقبت از بیمار و در بسیاری موارد، ارائه‌ی درمان نجات‌دهنده، اصلی اساسی برای مایکروسافت در علوم بهداشتی و زندگی است. ما مشتاقانه منتظر همکاری بیشتر با پیج هستیم و به مشتریان Microsoft Cloud for Healthcare اجازه می‌دهیم از قدرت هوش مصنوعی در آسیب‌شناسی دیجیتال استفاده کنند.

– تام مگ گینس، Global Healthcare & Life Sciences

دکتر اندی موی، مدیر اجرایی پیج گفت:

ما از شراکت با مایکروسافت برای دسترسی به روش‌های تشخیص سرطان با هوش مصنوعی که در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های زیادی در سرتاسر جهان ارائه خواهد شد، هیجان‌زده هستیم. ما اعتقاد داریم منابع هوش مصنوعی در سطح جهانی، زیرساخت ابری، دسترسی و مقیاس جهانی مایکروسافت، همراه با تخصص عمیق ما در توسعه‌ی روش‌های تشخیص سرطان با هوش مصنوعی، آغازگر عصر جدیدی از راهکارهای تشخیص و درمان دقیق و همچنین بهبود زندگی بیماران خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *