اخبار

هوش مصنوعی تا سال 2030 جایگزین 2.4 میلیون شغل در ایالات متحده خواهد شد

گزارش جدیدی که توسط شرکت Forrester Research منتشر شده است، تأثیرات هوش مصنوعی مولد در آینده و همچنین تأثیر آن روی کارمندان اداری را پیش‌بینی می‌کند. Forrester در گزارش خود ادعا می‌کند که این فناوری تا سال 2030 جایگزین تقریباً 2.4 میلیون شغل در ایالات متحده خواهد شد.

شغل‌هایی که طبق گزارش فورستر در معرض خطر احتمالی بیشتری قرار دارند شامل نویسندگان، دستیاران تحقیقات علوم اجتماعی، نمونه خوان‌ها، کپی‌رایترها و کسانی که سمت‌های اداری دارند می‌شود. همچنین در این گزارش تأکید شده که کارمندان اداری عمدتاً تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت.

تأثیرات هوش مصنوعی بر کسب‌و‌کارها در آینده

در این گزارش نوشته شده است:

«بهتر است واضح بگوییم: هوش مصنوعی مولد برای جایگزینی کارمندان اداری خواهد آمد. اتوماسیون و هوش مصنوعی به‌طور کلی تا سال 2030 جایگزین 4.9 درصد از مشاغل ایالات متحده خواهد شد.»

محققان این شرکت همچنین ضرر 0.6 درصدی ناشی از اتوماسیون را تا سال 2030 پیش‌بینی کرده‌اند. به گفته آن‌ها، اتوماسیون جایگزین مشاغلی خواهد کرد که مدیریت آن‌ها سخت‌تر است، مانند استفاده از ربات‌های فیزیکی برای کمک به کارمندان در سال 2020 و هم‌زمان به همه‌گیری کرونا.

با این وجود، فارستر تأکید کرده که قابلیت‌های این فناوری همچنین ممکن است منجر به عملکرد ضعیف‌تری شود. به‌عنوان مثال، مدل‌هایی مانند ChatGPT اغلب محتوای «بی‌معنایی» تولید می‌کنند که این امر می‌تواند مشکلاتی را به‌همراه داشته باشد و درنتیجه، باید به‌صورت دستی رفع شوند.

همچنین در برخی از سناریوها ممکن است که اتوماسیون نتایج ضعیف‌تری را نسبت به انسان‌ها ارائه کند و شرکت‌ها احساس کنند که مجبور به پذیرش هوش مصنوعی هستند. برای رفع این مشکل گفته شده که شرکت‌ها باید مشاغلی را شناسایی کنند که بیشترین سود را از اتوماسیون می‌برند تا هوش مصنوعی مولد به‌خوبی در کسب‌و‌کار آن‌ها ادغام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *