اخبار

هند قصد دارد اولین ربات انسان نمای خود را به فضا ارسال کند

اولین ماموریت بدون سرنشین هند با نام گاگانیان و به سرپرستی سازمان تحقیقات فضایی هند در حال برنامه ریزی است. در این ماموریت بدون سرنشین از یک ربات انسان نما با نام ویومیترا استفاده خواهد شد. هدف از ارسال این ربات آزمایش ایمنی برای ارسال فضانوردان است.

سازمان فضایی هند پیشرفت های اخیر خود را از طریق فرود نرم روی سطح قطب جنوب ماه به رخ کشید. اکنون این سازمان قصد دارد ماموریت جاه طلبانه ای را آغاز کند.

ماموریت دیگر این سازمان ارسال اولین تلسکوپ فضایی این کشور است که وظیفه آن مطالعه ستاره ما یعنی خورشید و فعالیت های آن خواهد بود. ماموریت سرنشین دار مریخ را نام گاگانیان اولین ماموریت سرنشین دار هند است که احتمالا پرتاب آزمایشی آن در سال آینده انجام خواهد شد. این سازمان قصد دارد پیش از پرتاب سرنشین دار، این ماموریت را با یک ربات انسان نمای زن انجام دهد.

با ارسال این ربات انسان نما عملکرد ایمن ماژول خدمه در فضاپیما سنجیده خواهد شد. این زبان نیمه انسان نما بوده و فاقد پا است. اما قادر است به اطراف خم شود.

طبق گزارش های منتشر شده ربات ویومیترا وظایفی مانند هشدار دادن و حمایت از بقا را انجام خواهد داد. همچنین وظایفی مانند سوییچ عملیات و بررسی پارامترهای ماژول نیز توسط این ربات انجام میگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *