اخبار

یک مدیر ارشد ایرانی گوگل: تحریم گوگل لنز برداشته شد

«ایمان رحمتی‌زاده» با انتشار توییتی اعلام کرد محدودیت گوگل لنز برای کاربران ایرانی برداشته شده است. به گفته این مدیر ارشد گوگل، تا جمعه این سرویس در اختیار تمامی ایرانی‌ها قرار خواهد گرفت.

گوگل لنز یکی از پرکاربردترین سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل است که امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، جستجو در موتور جستجو گوگل براساس تصاویر، امکان تشخیص بیماری‌های پوستی و… از جمله ویژگی‌های این سرویس است.

اما چندین سال است که دسترسی به این ابزار محبوب و پرکاربرد گوگل، برای ایرانی‌ها وجود ندارد. اگر با آی‌پی ایران قصد استفاده از این سرویس را داشتید با خطای 403 مواجه می‌شدید و تنها راه، استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی بود.

اما به نظر می‌رسد با پیگیری‌های انجام شده، این سرویس به زودی در اختیار تمامی کاربران ایرانی قرار خواهد گرفت. «ایمان رحمتی‌زاده» یکی از مدیران ارشد فایربیس گوگل با انتشار توییتی اعلام کرد:

«خبر خوش اینکه بلاک Google Lens برداشته شده و تا جمعه باید به ۱۰۰٪ کاربرهای ایرانی رولاوت بشه. Image Searchهم باید کار کنه (نه؟) فقط اگر لطفا تست کنین وقتی لنز درست شد آیا ترجمه از تصویر با اپ translate هم درست میشه یا نه؟»

تحریم گوگل لنز

لازم به یادآوری است اگر همچنان امکان استفاده از سرویس گوگل لنز را ندارید بایستی تا جمعه منتظر بمانید.

رحمتی‌زاده پیش از این نیز در حل چالشی که گریبان‌گیر ایرانی‌ها شده بود، نقش ایفا کرد. اوایل شهریور سال گذشته و تا پیش از آنکه دولت سیزدهم اقدام به فیلتر گوگل پلی کند، کاربران ایرانی بسیاری گزارش کردند که امکان دانلود از گوگل پلی برایشان فراهم نیست.

این موضوع بدون هیچ تغییری در خط مشی گوگل نسبت به گذشته رخ داده بود و ایرانی‌ها را با سؤالات بسیاری روبه رو کرد. رحمتی‌زاده پس از اطلاع یافتن از ماجرا و بررسی‌ها، اعلام کرد مشکل پیش آمده ناشی از یک اختلال بوده و این مشکل برای همه کاربران رفع شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *