اخبار

اپ Google Messages به پشتیبانی از ارتباطات ماهواره‌ای مجهز می‌شود

اپلیکیشن Google Messages برای پشتیبانی از قابلیت ارسال پیام‌های اضطراری از طریق ارتباط ماهواره‌ای آماده می‌شود. گوگل پیش‌تر تأیید کرده بود که اندروید 14 ارتباط ماهواره‌ای را به گوشی‌های هوشمند می‌آورد.

به گزارش AndroidAuthority، کاربری به نام Neil Rahmouni در توییتر موفق به کشف شواهدی مبنی بر پشتیبانی از قابلیت ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره در اپلیکیشن Google Messages شده است. شواهد مربوطه درواقع به عناصر رابط کاربری این ویژگی تعلق دارد که ظاهراً به‌صورت یک جانگهدار (Placeholder) در این اپ قرار داده شده است.

این شواهد نشان می‌دهد که گوگل قصد دارد ارسال پیام‌های ماهواره‌ای را از طریق اپلیکیشن اختصاصی خود ممکن کند. این شرکت قبلاً تأیید کرده بود که اندروید 14 به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد ارتباط ماهواره‌ای داشته باشند.

Google Messages پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای را به محصولات اندرویدی می‌آورد

با توجه به اینکه Google Messages اپلیکیشن پیش‌فرض پیامک در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی است، پشتیبانی از این ویژگی در آن اتفاق بسیار خوبی خواهد بود. ولی هنوز مشخص نیست که گوگل دقیقاً چگونه می‌تواند این قابلیت را پیاده‌سازی کند.

شایان ذکر است که پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای به یک مودم سخت‌افزاری اختصاصی نیاز دارد؛ بنابراین تمام گوشی‌هایی که از اندروید 14 استفاده کنند، به این ویژگی دسترسی نخواهند داشت. به عبارت دیگر، این امکان صرفاً بستر نرم‌افزاری استفاده از قابلیت ارتباط با ماهواره را فراهم می‌کند و هنوز خود تولیدکنندگان گوشی هستند که باید تصمیم بگیرند می‌خواهند این ویژگی را به کاربران ارائه کنند یا خیر.

درخصوص سری گوشی‌های پیکسل گوگل نیز هنوز اطلاعات دقیقی درباره پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای در دسترس نیست. البته عده‌ای باور دارند که سری پیکسل 7 و 8 از سخت‌افزار لازم برای این قابلیت بهره می‌برند، اما گوگل اجازه استفاده از این ویژگی را نداده است. به عبارت دیگر، احتمالاً به یک به‌روزرسانی بزرگ در فریمور نیاز است تا کاربران محصولات پیکسل به چنین امکانی دست پیدا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *