اخبار

گوگل برای گوشی‌های تاشو الزامات سخت‌افزاری در نظر می‌گیرد

ظاهراً گوگل تصمیم گرفته است با هدف اطمینان از مقاومت گوشی‌های تاشو در بلندمدت، الزاماتی برای سازندگان این نوع محصولات در نظر بگیرد.

سال ۲۰۲۳، معرفی تعداد زیادی گوشی تاشو به بازار را شاهد بودیم. سامسونگ، گوگل، وان‌پلاس و حتی موتورولا، گوشی‌های تاشو جدیدی معرفی کرده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد بازار تاشو‌ها چقدر محبوب است. اکنون که غول جست‌وجوی اینترنت پیکسل فولد را معرفی کرده است، قصد دارد مطمئن شود که بازار گوشی های تاشو با محصولات بی‌کیفیت اشباع نشود.

درحال‌حاضر، گوشی‌های تاشو ارزان نیستند و برای خرید آن‌ها باید حسابی پول خرج کنید. گوگل می‌خواهد قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای سازندگان این محصولات وضع کند که البته چنین اقدامی با درنظرگرفتن قیمت گران آن‌ها، درست به‌نظر می‌رسد.

ظاهراً سازندگان گوشی‌های تاشو اندروید باید نمونه‌ای از دستگاه‌های خود را برای بررسی دقیق برای گوگل ارسال کنند. درصورتی‌که مدل‌های اولیه آزمایش‌های این شرکت را با موفقیت بگذرانند، به آن‌ها اجازه داده خواهد شد تا به‌طور پیش‌فرض با مجموعه برنامه‌های گوگل روانه‌ی بازار شوند.

براساس اعلام میشال رحمان، گوگل در بحث دوام گوشی‌های تاشو به شرکت‌های سازنده‌ی این محصولات اعلام کرده است که حداقل باید تا ۲۰۰ هزار بار تاشدن دوام بیاورند. این امر احتمالاً مشکلی برای شرکت‌ها ایجاد نخواهد کرد؛ زیرا شاهد بوده‌ایم که گلکسی زد فلیپ ۵ حتی پس‌ از ۳۰۰ هزار بار تا شدن بدون مشکل کار می‌کند.

علاوه‌براین، گفته می‌شود لولای گوشی‌های تاشو پس‌ از ۲۰۰ هزار بار تاشدن باید حداقل ۸۰ درصد استحکام خود را در بازماندن در زاویه‌های مختلف حفظ کند. گوگل صرفاً می‌خواهد مطمئن شود که لولا‌ی گوشی‌های تاشو پس‌ از استفاده‌های طولانی همچنان محکم و مقاوم باقی بمانند.

گوگل از سازندگان گوشی‌های تاشو اندروید می‌خواهد دو به‌روزرسانی اصلی سیستم‌عامل و سه‌ سال وصله‌ی امنیتی برای این محصولات منتشر کنند. البته این موضوع نیز برای شرکت‌ها چندان جای نگرانی ندارد؛ زیرا همین‌حالا هم سامسونگ، اوپو و… حتی تا ۵ سال آپدیت امنیتی برای محصولات خود منتشر می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *