اخبار

قابلیت ارتباط ماهواره‌ای آیفون 14 خانواده‌ای را از آتش‌سوزی جنگل نجات داد

اپل با آیفون 14 قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره را معرفی کرد تا کاربران به کمک آن بتوانند در مکان‌هایی بدون آنتن، با خدمات اضطراری تماس بگیرند. این ویژگی تاکنون بارها جان انسان‌ها را نجات داده است و اکنون یک خانواده به لطف تماس اضطراری آیفون از آتش‌سوزی جنگل نجات پیدا کردند.

براساس گزارش 9to5Mac شعله ور شدن ناگهانی آتش سوزی جنگلی، یک خانواده را اخیراً در معرض خطر قرار داده است. هیچ یک از اعضای این خانواده نتوانسته درخواست کمک کند، زیرا در جنگل هیچ سرویسی برای تماس وجود نداشته است. اما خوشبختانه یکی از اعضای این خانواده آیفون 14 داشته است و با کمک آن موفق شده تا از قابلیت تماس اضطراری برای خبر رساندن به امدادگران استفاده کند.

نحوه کار قابلیت تماس اضطراری آیفون 14

زمانی که یک کاربر از این قابلیت استفاده می‌کند، آیفون ابتدا چند سوال درباره وضعیت مطرح می‌کند و سپس به ماهواره‌ها متصل می‌شود و به‌طور کلی این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد. سپس تمام این اطلاعات به مراکز امداد ارسال می‌شود و متخصصان برای کمک به کاربر وارد می‌شوند.

تیم‌های امداد و نجات از ویژگی گوشی‌های اپل به‌عنوان یک تغییر مهم یاد کرده‌اند که تاکنون جان انسان‌های زیادی را نجات داده است. اخیراً این قابلیت باعث نجات جان مردی شده بود که با اتومبیل خود از لبه یک صخره سقوط کرده و حدود 120 متر درون یک دره پایین رفته بود. اواخر سال گذشته هم گفته شده بود دو زن که در کشور کانادا گرفتار شده بودند، با کمک ارتباطات ماهواره‌ای آیفون نجات پیدا کردند.

قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره اپل هم‌اکنون در ایالات متحده، کانادا، انگلستان، فرانسه، آلمان و چند کشور اروپایی دیگر قابل دسترس است و تا زمانی که در مکان تحت پوشش ماهواره‌ها قرار داشته باشید، از طریق مدل‌های آیفون 14 یا آیفون 14 پرو به آن دسترسی خواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *