اخبار

ایلان ماسک: ایکس به قابلیت جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می‌شود

فناوری جستجوی ایکس (توییتر سابق) درحال‌حاضر متکی به کلمات کلیدی است که می‌تواند برای کاربران محدودکننده باشد. اما ظاهراً ایلان ماسک در نظر دارد این ساختار را به‌صورت اساسی و با هوش مصنوعی تغییر دهد.

ایلان ماسک می‌گوید این پلتفرم به موتور جستجوی معنایی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می‌شود. در جستجوی معنایی، کاربران به نتایج بهتری دست پیدا می‌‌کنند. جستجوی معنایی گاهی با نام جستجوی متنی هم شناخته می‌شود. در این روش جستجو، به‌جای آنکه جستجو تنها براساس تطبیق کلمات کلیدی باشد، هدف پشت پرسش کاربر موردتوجه قرار می‌گیرد.

برای مثال، اگر کاربر درحال‌حاضر عبارت مایکروسافت را در ایکس جستجو کند، تنها توییت‌هایی که به‌صورت خاص دارای کلمه مایکروسافت باشند، برای وی نمایش داده می‌شود. اما درصورتی‌که جستجوی معنایی مبتنی بر هوش مصنوعی به ایکس اضافه شود، شرایط تغییر می‌کند و کاربر به نتایجی مرتبط‌تر با نیاز خود دسترسی پیدا خواهد کرد. درنتیجه کاربران به محتوایی مرتبط‌‌‌‌تر دسترسی پیدا می‌کنند.

ایکس به جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می‌شود

برخلاف جستجوی کلمات کلیدی سنتی، فناوری جستجوی معنایی با پردازش زبان و با توجه به نیاز کاربر به جستجو می‌پردازد و نتایج بهتری ارائه می‌دهد. این قابلیت به موتور جستجو اجازه می‌دهد توییت‌ها و سایر اطلاعاتی را که دقیقاً با نیاز کاربر مرتبط هستند، به وی نشان دهد.

به گفته ماسک، این قابلیت درحال توسعه است. این نوع جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی، در مرحله اول به درک پرسش‌های مربوط به رویدادهای اخیر و موضوعات پرطرفدار می‌پردازد. در مراحل بعدی قابلیت‌های درک بهتر متن و سؤال کاربر نیز به این پروسه اضافه می‌شود. درواقع در جستجوی معنایی، هوش مصنوعی سؤال‌های کاربران را به‌شکل دقیق‌تری بررسی می‌کند و جواب‌های متناسب‌تری می‌دهد.

هنوز مشخص نیست چه زمانی این قابلیت‌ها در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *