اخبار

مدیرعامل اینتل: تمام محصولات ما به هوش مصنوعی مجهز خواهند شد

«پت گلسینگر»، مدیرعامل اینتل در جلسه درآمد سه ماهه دوم سال 2023 این شرکت ، نسبت به هوش مصنوعی ابراز خوشبینی کرد و به سرمایه‌گذاران گفت که ا‌ینتل قصد دارد در تمام محصولاتی که می‌سازد از هوش مصنوعی استفاده کند.

اواخر امسال، اینتل تراشه‌های Meteor Lake را عرضه خواهد کرد که برای اولین بار دارای یک پردازنده عصب داخلی برای انجام وظایف یادگیری ماشین است. در حالی که قبلاً انتظار می‌رفت تا فقط تراشه‌های Ultra جدید دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی باشند، اما به نظر می‌رسد که گلسینگر انتظار دارد هوش مصنوعی در تمام محصولاتی که اینتل می‌فروشد وجود داشته باشد.

او در بخشی از سخنرانی خود گفت:

«در تمام جنبه‌های موارد استفاده برای مصرف‌کننده، توسعه‌دهنده و سازمان، می‌بینیم که مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی وجود خواهد داشت و آن‌ها مشتری محور خواهند بود.»

رقابت اینتل در زمینه هوش مصنوعی

انویدیا به‌عنوان یکی از رقبای ا‌ینتل، در حال حاضر تراشه‌هایی را تولید می‌کند که در فضای ابری هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین انویدیا با کمک هوش مصنوعی موفق شد تا ارزش بازار خود را به یک تریلیون دلار برساند، بنابراین اینتل نیز در تلاش است تا بتواند در حوزه هوش مصنوعی خودش را پیدا کند و با انویدیا رقابت کند.

اینتل همچنین اخیراً گفته بود که به‌منظور ساخت کارخانه‌های بیشتر و بازسازی شرکت، قصد دارد قیمت تمام پردازنده‌های خود را افزایش دهد.

هوش مصنوعی در چند سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی کرده و هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌ها مانند گوگل، مایکروسافت و متا اهداف خود را براساس آن متمرکز کرده‌اند. اینتل همچنین اواخر سال گذشته از همکاری خود با مایکروسافت خبر داده بود که به موجب آن انتظار می‌رود سیستم‌عامل جدید مایکروسافت، یعنی ویندوز 12 از قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی بهره بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *