اخبار

ChatGPT با این ویژگی جدید می‌تواند کاربران را به یاد بیاورد

جدیدترین ویژگی ChatGP که «دستورالعمل‌های سفارشی» نامیده می‌شود، به‌طور بالقوه باعث خواهد شد تا کمی کمتر تایپ کنید و با وجود آن، چت‌بات OpenAI می‌تواند برخی اطلاعات شما را برای همیشه به یاد داشته باشد. ویژگی جدید هم‌اکنون به‌صورت بتا ارائه شده و مشترکین سرویس ChatGPT Plus در همه جا به جز بریتانیا و اتحادیه اروپا به آن دسترسی دارند.

«جوآن جانگ» که در OpenAI روی رفتارهای مدل و محصول کار می‌کند، برای ورج توضیح می‌دهد:«درحال‌حاضر اگر ChatGPT را باز کنید، چیز زیادی درباره شما نمی‌داند. اگر یک موضوع جدید را آغاز کنید، تمام چیزهایی که تاکنون در مورد آن صحبت کرده‌اید را فراموش می‌کند. اما مواردی نیز ممکن است در تمام مکالمات وجود داشته باشند.»

موارد استفاده از قابلیت جدید ChatGPT

جانگ به چند مثال اشاره کرده است. به‌عنوان مثال اگر معلم هستید، می‌توانید عبارت «من کلاس سوم را تدریس می‌کنم» را در دستورالعمل‌های سفارشی خود قرار دهید تا هر بار که به دنبال حقایقی درباره ماه هستید، ربات بتواند پاسخ‌های خود را برای گروه سنی دانش‌آموزان شما تنظیم کند. یا اگر همیشه برای یک خانواده شش نفره آشپزی می‌کنید، می‌توانید آن را در دستورالعمل‌های سفارشی خود قرار دهید تا اطمینان پیدا کنید که ChatGPT میزان مناسبی از مواد را به شما پیشنهاد می‌کند.

به‌بیان‌ساده‌تر، با وجود این ویژگی می‌توانید همیشه نوعی مقدمه دائمی برای سؤالات خود داشته باشید تا به‌جای ایجاد یک سؤال طولانی با تمام زمینه‌ها و اطلاعات موردنیاز، فقط نکات اصلی را از ChatGPT سؤال کنید.

البته همانطور که در ادامه این گزارش اشاره شده، افزودن این دستورالعمل‌ها باعث افزایش پیچیدگی درخواست شما خواهد شد که این امر می‌تواند ابزاری مانند ChatGPT را بیشتر مستعد اشتباه یا ساخت اطلاعات نادرست کند.

جانگ اشاره می‌کند که با وجود این ویژگی، ChatGPT قادر خواهد بود تا راحت‌تر با شما آشنا شود و می‌تواند یک دستیار مجازی بسیار سریع‌تر و مفیدتر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *