اخبار

به‌روزرسانی ویندوز 11 باعث کاهش سرعت حافظه‌های SSD شده است

ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 با پیشرفت‌ها و قابلیت‌های جدیدی همراه بوده است، اما از همان روزهای نخست انتشار باگ‌های جدیدی داشته که کاربران آن‌ها را به شدت آزاردهنده می‌دانند. در حالی که مایکروسافت با انتشار به‌روزرسانی‌ها به دنبال رفع این مشکل است، بارها و بارها خود به‌روزرسانی‌ها باعث بروز مشکلات جدیدی شده‌اند. یکی از این باگ‌ها با به‌روزرسانی KB5023778 به وجود آمد که به موجب آن سرعت SSD در برخی از سیستم‌ها بدون هیچ دلیل مشخصی کاهش می‌یابد.

طبق گزارش کاربران ویندوز 11 در ردیت و سایر شبکه‌های اجتماعی، این مشکل هنوز با هیچ یک از به‌روزرسانی‌های بعدی، از جمله آپدیت‌هایی که ماه گذشته عرضه شد، برطرف نشده است.

پس از جستجو در اینترنت برای موارد کند شدن SSD تعداد زیادی از کاربران ناراضی را یافتیم که این مشکل را در وب‌سایت‌های مختلف از جمله Reddit و Feedback Hub خود مایکروسافت مطرح کرده بودند.

یکی از کاربران ردیت ادعا می‌کند بلافاصله پس از نصب آپدیت ماه مارس با این مشکل مواجه شده است. او همچنین گزارش می‌دهد که هیچ یک از به‌روزرسانی‌های بعدی این مشکل را حل نکرد و او مجبور است از سطح سرعت خواندن و نوشتن پایین‌تر از توان سخت‌افزار خود استفاده کند.

طبق گفته یکی از دیگران از کاربران ردیت، SSD NVMe او در حال حاضر پس از نصب به‌روزرسانی پیش‌نمایش ژوئن، میانگین سرعت نوشتن متوالی حدود 1200 مگابایت بر ثانیه دارد، در حالی که در شرایط عادی باید حدود 4400 مگابایت بر ثانیه باشد. برخی از کاربران برای توجیه این مشکل سراغ تئوری توطئه رفتند و مایکروسافت را به دلیل کاهش عمدی دستگاه های ویندوز 11 برای مجاب کردن مردم به خرید اشتراک ویندوز 365 سرزنش کردند.

متأسفانه برای افرادی که منتظر هستند که پچ ماه جولای این مشکل را رفع کند، احتمالاً شانسی وجود ندارد. به نظر نمی‌رسد آخرین به‌روزرسانی دموی ماه ژوئن، که انتظار می‌رود به‌عنوان به‌روزرسانی پایدار جولای عرضه شود، این مشکل را برطرف کرده باشد.

با وجود سیل شکایات در مورد کاهش سرعت SSD با به‌روزرسانی مارس 2023، مایکروسافت هنوز بیانیه رسمی در این مورد ارائه نکرده است. این برای کاربران درگیر با این مشکل، ناخوشایندترین موضوع است، زیرا هیچ کس نمی‌داند که آیا واقعا مایکروسافت در تلاش است تا با به‌روز‌رسانی‌های آینده این اشکال را برطرف کند یا نه؟ همچنین به خاطر عدم تأیید این مشکل، هیچ صحبتی در مورد تعداد سیستم‌های درگیر با این باگ نیز وجود ندارد.

یک راه‌حل بالقوه برای این کاربران می‌تواند حذف نصب به‌روزرسانی یا بازگرداندن رایانه شخصی به نقطه‌ای قبل از نصب به‌روزرسانی مذکور باشد. با این حال، این راه‌حل‌ها ممکن است در برخی موارد مشکلات مهم‌تری ایجاد کنند، بنابراین احتمالاً کاربران محتاط‌تر ترجیح دهند بدون توجه به تأخیر احتمالی، منتظر یک پچ رسمی از سوی مایکروسافت باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *