اخبار

گوگل بارد اکنون پاسخ‌ها را با صدای بلند می‌خواند و تصاویر را درک می‌کند

گوگل بارد اکنون زبان فارسی را می‌فهمد. به‌علاوه گوگل گفته است که بارد از این‌ پس می‌تواند افزون‌ بر متن، تصاویر را نیز درک کند.

گوگل در بیانیه‌‌ای مطبوعاتی، از اضافه شدن قابلیت‌هایی جدید به چت‌بات هوش مصنوعی Google Bard خبر داده است؛ ازجمله خواندن پاسخ‌های بارد با صدای بلند و پاسخ به درخواست‌های حاوی عکس. گوگل می‌گوید بارد هم‌اکنون در اکثر نقاط دنیا ازجمله اتحادیه‌ی اروپا قابل‌دسترس است.

بر اساس گفته‌ی گوگل، خوانده‌شدن پاسخ‌های بارد باعث می‌شود کاربران با تلفظ دقیق کلمات آشنا شوند یا پای گوش‌دادن به اشعار و متن‌ها بنشینند. پس از وارد کردن درخواست متنی و تولید پاسخ توسط بارد، می‌توانید روی آیکون صدا کلیک کنید تا بارد پاسخش را برای شما بخواند.

مکالمه با گوگل بارد به زبان فارسی

گوگل می‌گوید بارد هم‌اکنون با بیش‌از ۴۰ زبان دنیا ازجمله فارسی سازگاری دارد. بر اساس بررسی‌های زومیت، قابلیت خواندن پاسخ‌ها با صدای بلند، فعلا به زبان فارسی ارائه نمی‌شود.

بر اساس گزارش ورج، گوگل به‌هنگام رونمایی بارد در مراسم I/O 2023 گفته بود این چت‌بات از ورودی عکس پشتیبانی خواهد کرد. این شرکت در یک نمونه گفت که کاربر می‌‌تواند عکس دو سگ بامزه را به بارد بدهد و از این چت‌بات بخواهد که کپشنی جذاب برای عکس بنویسد. گوگل می‌گوید این قابلیت به زبان انگلیسی در دسترس است و به‌زودی برای زبان‌های دیگر ارائه می‌شود.

گوگل یک‌سری قابلیت جدید دیگر نیز معرفی کرده است، ازجمله امکان سنجاق‌کردن و تغییر نام مکالمات، اشتراک‌گذاری پاسخ‌ها با دوستان و تغییر سبک پاسخ‌های بارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *