اخبار

OpenAI از اخبار آسوشیتد پرس برای آموزش مدل‌های خود استفاده می‌کند

OpenAI با ثبت یک قرارداد جدید اکنون می‌تواند تا دو سال آینده مدل‌های هوش مصنوعی خود را براساس گزارش‌های خبری آسوشیتد پرس (The Associated Press) آموزش دهد. با وجود این قرارداد، Ope‌nAI به محتواهای آرشیوشده سال 1985 به بعد این نشریه دسترسی پیدا خواهد کرد.

براساس گزارش Axios، آسوشیتد پرس نیز به «تخصص فناوری و محصول» OpenAI دسترسی پیدا می‌کند، هرچند جزئیات این موضوع به‌طور دقیق مشخص نیست. AP از مدت‌ها قبل قابلیت‌های هوش مصنوعی را بررسی می‌کند و سال 2014 به تولید گزارش‌های مالی شرکت با کمک آن اشاره شده بود. سپس از این فناوری برای خودکارسازی اخبار مربوط به لیگ بیسبال و ورزش‌های دانشگاهی استفاده کرد.

«برد لایت کپ»، مدیر عملیات OpenAI در بیانیه‌ای گفت:

«AP همچنان پیشرو صنعت در استفاده از هوش مصنوعی است. بازخورد آن‌ها همراه با دسترسی به آرشیو واقعی و باکیفیت آن‌ها، به بهبود قابلیت‌ها و سودمندی سیستم‌های OpenAI کمک می‌کند.»

بنابراین AP به لیست رو‌به‌رشد شرکای OpenAI می‌پیوندد. همچنین این یکی از اولین همکاری‌های بین یک سازمان خبری بزرگ و یک شرکت هوش مصنوعی است.

همکاری OpenAI با شرکت‌های شخص ثالث

اخیراً نیز این شرکت حوزه هوش مصنوعی قراردادی شش ساله با شاتراستاک (Shutterstock) امضا کرده بود که به OpenAI اجازه می‌دهد تا از تصاویر، ویدیوها، موسیقی و ابرداده‌های آن برای آموزش مدل تبدیل متن به تصویر DALL-E خود استفاده کند. مایکروسافت و BuzzFeed دیگر شرکت‌هایی هستند که برای «تقویت» و «شخصی‌سازی» محتوای خود از ابزارهای OpenAI استفاده می‌کنند.

درنهایت، سخنگوی آسوشیتد پرس در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره احتمال وجود همکاری‌های مشابه با سایر شرکت‌های هوش مصنوعی ازجمله گوگل گفت: «ما روابط بلندمدتی با بسیاری از شرکت‌های فناوری داریم و با هر یک از آن‌ها درباره فرصت‌های جدیدی این حوزه مذاکره می‌کنیم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *