اخبار

تعهد و چشم‌انداز ناپایدار؛ رهبر تیم نرم‌افزار واقعیت افزوده گوگل از این شرکت جدا شد

رهبر تیم نرم‌افزار واقعیت افزوده در گوگل می‌گوید به‌دلیل چشم‌انداز ناپایدار غول آمریکایی صنعت فناوری، از این شرکت جدا شده است.

مارک لاکوفسکی، رئیس پیشین سیستم‌های عملیاتی در تیم واقعیت افزوده‌ی گوگل، این شرکت را ترک کرده است. او در توییتی می‌گوید «تغییراتی در رهبری تیم واقعیت افزوده و تعهد و چشم‌انداز ناپایدار گوگل» او را به جدایی از غول آمریکایی صنعت فناوری ترغیب کرده است.

بر اساس گزارش ورج، جدایی لاکوفسکی چالش‌هایی را که تیم واقعیت افزوده‌ی گوگل با آن‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کند افزایش می‌دهد. این تیم در ماه‌های اخیر با تعدیل نیرو و استعفای رئیس سابق واقعیت مجازی گوگل مواجه شده است.

ماه گذشته در گزارشی تأییدنشده اعلام شد که گوگل برنامه‌ی تولید عینک واقعیت افزوده را که با کدنام پروژه‌ی Iris شناخته می‌شد، لغو کرده است. این شرکت همچنین تولید نسخه‌ی سازمانی گوگل گلس را متوقف کرد.

لاکوفسکی به‌مدت چهار سال در فیسبوک مشغول‌به‌کار بود و به‌عنوان مدیرکل تیم واقعیت مجازی آکیولس فعالیت می‌کرد. او در سال ۲۰۲۱ به گوگل پیوست تا تیم سیستم‌عامل واقعیت افزوده‌ی گوگل را رهبری کند.

لاکوفسکی در توییتر می‌گوید به‌دنبال فرصت‌های شغلی جدیدی است تا فناوری واقعیت افزوده را پیشرفته‌تر کند و روی تلاقی این فناوری با هوش مصنوعی مولد متمرکز شود.

با رونمایی اپل ویژن پرو و عرضه‌ی قریب‌الوقوع متا کوئست ۳،‌ رقابت در بازار محصولات واقعیت افزوده به بالاترین حد رسیده است؛ با این‌ حال گوگل می‌خواهد به‌جای ساخت محصولات فیزیکی، نرم‌افزار واقعیت افزوده را توسعه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *