اخبار

اپل ایده تولید کنترلر انگشتی برای هدست ویژن پرو را ارزیابی کرده بود

زمانی که اپل در WWDC 2023 از هدست ویژن پرو رونمایی کرد، روی یکی از قابلیت‌های این دستگاه تمرکزی نداشت: گیمینگ. دلایل مختلفی را می‌توان بیان کرد که چرا این محصول دستگاه مناسبی برای بازی‌کردن نیست، اما گزارشی تازه می‌گوید شاید در یک مقطع زمانی این شرکت روی ویژگی‌های گیمینگ هم تمرکز داشته، چون ایده عرضه یک کنترلر انگشتی را برای هدست خود بررسی کرده است.

به گزارش «مارک گرمن» از بلومبرگ، اپل قبلاً ایده ساخت یک کنترلر که روی انگشتان قرار می‌گرفت و می‌توانست برای مدیریت کارهای مختلف استفاده شود، در نظر گرفته بود. آن‌ها حتی ایده استفاده از کنترلرهای شخص ثالث از شرکت‌هایی مثل HTC را آزمایش کرده بودند. اما درنهایت این تصمیم گرفته شد که کنترل دستگاه با چشم و دست راهکار بسیار بهتر و شیک‌تری است.

گرمن باور دارد که اپل حالا تمام تمرکز خود را روی این کنترل‌های طبیعی گذاشته است. همین مسئله تفاوتی کلیدی را بین هدست ویژن پرو و هدست‌هایی مثل کوئست متا ایجاد می‌کند که با کنترلرهای حرفه‌ای برای پشتیبانی مناسب از بازی‌های واقعیت مجازی طراحی شده‌اند.

اپل نمی‌خواهد کنترلر مخصوص برای ویژن پرو بسازد

علی‌رغم بازخورد توسعه‌دهندگان و گیمرهای بازی‌های واقعیت مجازی که از این تصمیم اپل ناامید شدند، گرمن می‌گوید کوپرتینویی‌ها قصد ندارند برنامه‌شان را تغییر دهند. او می‌نویسد: «تا این لحظه به من گفته شده است که اپل نمی‌خواهد کنترلری برای بازی با ویژن پرو عرضه کند یا فعالانه از لوازم جانبی شخص ثالث VR پشتیبانی نماید.»

این شرکت در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود در زمان معرفی هدست ویژن پرو اعلام کرد که محصول انقلابی آن‌ها از بازی‌های اپل آرکید پشتیبانی خواهد کرد. در بخشی از دموی هدست نیز کاربری را دیدیم که درحال انجام بازی NBA 2K بود. ولی او مقابل یک نمایشگر دوبعدی قرار گرفته بود و برای بازی از کنترلر دوال‌سنس پلی استیشن 5 استفاده می‌کرد.

هدست اپل ویژن پرو در اوایل سال 2024 عرضه می‌شود و احتمالاً عرضه محدودی خواهد داشت، چون گزارشی از فایننشال تایمز می‌گوید اپل سفارش قطعات برای این دستگاه را کاهش داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *