اخبار

TSMC قربانی حمله سایبری شد!

TSMC، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی قراردادی تراشه در دنیا، درگیر حمله‌ی سایبری شده است. در این حمله بخشی از داده‌های TSMC فاش شد.

شرکت صنایع نیمه‌هادی تایوان موسوم‌به TSMC در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید که قربانی حمله‌ای سایبری شده است. این شرکت می‌گوید به‌دلیل حمله‌ی سایبری برخی از داده‌هایش فاش شده‌اند، اما اطلاعات مشتریانش همچنان ایمن است. عملیات‌های کسب‌و‌کار TSMC تحت تأثیر این حمله‌ی سایبری قرار نگرفته‌اند.

بر اساس نوشته‌ی گیزموچاینا، حمله‌ی سایبری تی اس ام سی به راه‌اندازی اولیه و پیکربندی سرور ارتباط داشته است. این شرکت پس از آگاهی از حمله‌ی سایبری به سرعت واکنش نشان داد و تبادل داده با تأمین‌کننده‌ای را که درگیر حمله‌ی سایبری شده بود متوقف کرد.

TSMC می‌گوید گروه هکری LockBit مسئول حمله به سرورهای این شرکت است. LockBit اطلاعات سرقت‌شده را روی وب‌سایتش منتشر کرده و خواستار دریافت باج ۷۰ میلیون دلاری شده است. در صورت پرداخت نشدن این مبلغ، LockBit نام کاربری و رمز عبور مربوط‌به داده‌های فاش‌شده را نیز منتشر می‌کند.

TSMC می‌گوید اطلاعات فاش‌شده، در سرورهای شرکت Kinmax Technology ذخیره شده بودند. TSMC همزمان با تلاش برای رفع مشکلات، مشغول همکاری با متخصصان و نهادهای امنیت سایبری است تا حادثه را بیش از پیش مورد بررسی قرار دهد.

TSMC که مشتریان بزرگی مثل اپل و انویدیا دارد، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی قراردادی تراشه در دنیا است و یکی از مهم‌ترین شرکت‌های صنعت فناوری محسوب می‌شود؛ به‌همین‌دلیل حمله‌ی سایبری به TSMC کل صنعت را نگران می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *