اخبار

سازمان نصر کشور خطاب به رئیس‌جمهور: آماده بررسی، نظارت و رفع مشکلات اینترنتی هستیم

بعد از انجمن تجارت الکترونیک تهران، این‌بار رئیس سازمان نصر در نامه‌ای به رئیس‌جمهور پیگیر وضعیت اینترنت کشور شد. هاشمی در این نامه برای حضور نصر کشور در کارگروه بررسی کندی اینترنت اعلام آمادگی کرد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، پیگیری رئیسی برای رسیدگی به گلایه‌های مردم از کندی اینترنت را به فال نیک گرفت. «حسن هاشمی» همچنین برای عضویت در کارگروه ویژه بررسی و رفع این مشکلات اعلام آمادگی کرد:

«همان‌گونه که مستحضرید، در طول 9 ماه گذشته، بروز اختلالات اینترنتی مشکلات عدیده‌ای را برای عموم مردم به‌ویژه اصناف و کسب‌وکارها ایجاد کرده و منجر به خسارات سنگین اقتصادی و اجتماعی شده است. سازمان نصر به‌عنوان بزرگ‌ترین و فراگیرترین تشکل‌ بخش خصوصی صنعت فناوری اطلاعات، طی ماه‌های گذشته به دفعات در مذاکره با نهادهای ذی‌ربط در دولت و حاکمیت، اهمیت رفع این مشکلات را تبیین و پیگیری کرده است و درحال‌حاضر که حضرت‌عالی برای دومین‌بار در ماه‌های گذشته، شخصاً به این موضوع ورود کرده‌اید، امیدواری ما برای تحقق این مهم بیشتر شده است.»

رئیس نصر کشور به‌عنوان نماینده قانونی و رسمی صنعت فاوا، در ادامه نامه خود دو درخواست و پیشنهاد را در راستای دستور اخیر رئیس‌جمهور ارائه کرده است؛ نخست آنکه این سازمان نیز یکی از اعضای این کارگروه باشد؛ پیشنهادی که به باور هاشمی موجب می‌شود تا ظرفیت‌های بخش خصوصی پای کار آمده تا هم مسئولیت نظارت دقیق بر کیفیت اینترنت و انعکاس نظرات واقعی مردم و فعالان اقتصادی را بر عهده داشته باشد و هم راهکارهای مناسب برای مدیریت بهتر وضع موجود را ارائه کند.

درخواست دوم این سازمان نیز مقطعی نبودن فعالیت این کارگروه است: «فعالیت این کارگروه نه مقطعی، بلکه دائمی فعال باشد. نمایندگان بخش خصوصی صنعت فاوا این فرصت را داشته باشند که به‌صورت مستمر با نهادهای ذی‌ربط در حوزه اینترنت، ازجمله مرکز ملی فضای مجازی، در ارتباط باشند و بتوانند در کنار توجه به چهارچوب‌ها، اصول و سیاست‌های کلان کشور، مطالبه و نیاز به‌حق عموم مردم برای دسترسی به اینترنت آزاد و با کیفیت را محقق سازند.»

هاشمی در پایان نامه بار دیگر آمادگی نصر کشور برای مشارکت در بررسی علت کندی و اختلال اینترنت را اعلام کرد.

درخواست مشابه انجمن تجارت الکترونیک تهران

انجمن تجارت الکترونیک تهران نیز هفته گذشته در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، درخواست مشابهی را ارائه کرد. این نهاد در نامه‌ای سرگشاده به رئیسی، اعلام کرد به‌زودی گزارشی از وضعیت اینترنت در ایران تهیه خواهد کرد. همچنین پیشنهادها و راهکارهای عملی بخش خصوصی برای کمک به دولت در این حوزه نیز ارائه خواهد شد.

این نامه در راستای دستور رئیسی برای بررسی علت کندی اینترنت بوده است؛ موضوعی که انجمن تجارت الکترونیک تهران آن را به فال نیک گرفته و امیدوار است سرآغازی برای تغییرات مثبت در کیفیت اینترنت کشور و کاهش محدودیت‌ها باشد.

این انجمن همچنین تأکید دارد تحقق سهم 15 درصدی اقتصاد دیجیتال با تضمین اینترنت آزاد، پرسرعت و باکیفیت برای تمام مردم ایران محقق می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *