اخبار

OpenAI اولین دفتر بین‌المللی خود را در لندن افتتاح می‌کند

OpenAI، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه هوش مصنوعی و خالق ChatGPT می‌خواهد اولین دفتر بین‌المللی خود را در لندن افتتاح کند. با افتتاح این دفتر، انتظار می‌رود O‌penAI دامنه عملیات‌های خود را گسترش دهد و مأموریت خود در زمینه هوش مصنوعی عمومی (AGI) را سریع‌تر پیش ببرد.

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI گفت:

«ما از این پیشروی به‌عنوان فرصتی برای جذب استعدادهای کلاس جهانی و جلوبردن نوآوری‌های مربوط به توسعه و سیاست AGI یاد می‌کنیم. در مورد آینده و همکاری‌هایی که دفتر لندن ما در ساخت و استقرار هوش مصنوعی ایمن انجام خواهد داد، هیجان‌زده هستیم.»

دفتر لندن OpenAI روی چه چیزی تمرکز خواهد کرد؟

به عقیده OpenAI، لندن استعدادهای زیادی دارد که آن را به مکانی ایده‌آل تبدیل می‌کند. در بیانیه این شرکت گفته شده که تیم‌های شاغل در لندن روی قابلیت‌های تحقیقاتی و مهندسی و همچنین همکاری با جوامع محلی و سیاست‌گذاران تمرکز خواهند کرد.

براساس صفحه مشاغل این شرکت، OpenAI درحال‌حاضر چهار فرصت شغلی فعال در لندن دارد. این عناوین شغلی شامل «مدیر حساب»، «مهندس نرم‌افزار، شناسایی و پاسخ»، «معمار راه‌حل‌ها» و «رهبر سیاست و مشارکت بریتانیا» می‌شود.

این موضوع درحالی اعلام شده که اتحادیه اروپا در چند وقت گذشته تلاش کرده با ایجاد قوانین جدیدی، هوش مصنوعی را قانومند و برای قابلیت‌های آن محدودیت تعریف کند. تصمیمی که با انتقاد سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI مواجه شده است و شاید به‌همین دلیل تصمیم گرفته تا دفتر بین‌المللی خود را در لندن و کشوری که عضو اتحادیه اروپا نیست راه‌اندازی کند.

درست مانند مدل Bard گوگل، OpenAI نیز به‌طور منظم به‌روزرسانی‌هایی را برای بهبود ویژگی‌های ChatGPT منتشر می‌کند. مشترکین سرویس پولی این مدل ابتدا ویژگی‌ها و مدل‌های زبان جدید را دریافت می‌کنند، اما کاربران سطح رایگان نیز نهایتاً این بهبودها را دریافت خواهند کرد. مهندسانی که در شرکت لندن استخدام و مشغول به کار می‌شوند، به این پیشرفت‌ها کمک خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *