اخبار

اپل احتمالاً در تمام مدل‌های سری آیفون 15 از دوربین 48 مگاپیکسلی استفاده می‌کند

اپل سال گذشته میلادی تصمیم گرفت مدل‌های پرو آیفون 14 را به دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی مجهز کند. حالا شایعه‌ای جدید می‌گوید تمام اعضای سری آیفون 15 به این دوربین مجهز می‌شوند.

به گزارش وب‌سایت ITHome، سونی برای تأمین دوربین‌های مدنظر سونی به سراغ TSMC رفته و از این شرکت درخواست کمک کرده است. به‌طور خاص، سونی به‌خاطر کمبود ظرفیت تولید از TSMC کمک خواسته تا فیلم فیلتر رنگی و برخی المان‌های دیگر دوربین‌ها را تولید کند.

دوربین 48 مگاپیکسلی در تمام گوشی‌های سری آیفون 15

آیفون 14

طبق این گزارش، اپل یکی از دلایلی است که سونی برای ظرفیت تولید در سال 2023 تحت فشار قرار گرفته است؛ چرا که تعداد بیشتری از گوشی‌های اپل نسبت به آیفون 14 پرو و پرو مکس به دوربین 48 مگاپیکسلی مجهز می‌شوند. با توجه به این موضوع، ظاهراً اپل می‌خواهد نه‌تنها مدل‌های پرو، بلکه تمام گوشی‌های سری آیفون 15 را به دوربین 48 مگاپیکسلی مجهز کند.

با استفاده از دوربین 48 مگاپیکسلی در تمام مدل‌های سری آیفون 15، تقاضا برای این گوشی‌های هوشمند افزایش می‌یابد که نتیجه‌اش نیاز به افزایش تولید خواهد بود. یکی از دلایل نگرانی سونی درباره ظرفیت تولید دوربین‌هایش مربوط به این می‌شود که اپل به‌جای دو لایه، از سه لایه در دوربین‌های جدید استفاده می‌کند.

جدیدترین سنسورهای CMOS سونی با فناوری پشته‌سازی تولید می‌شوند که مدارهای تقویت‌کننده و فتودیودها را روی هم قرار می‌دهد. این روش تولید باعث می‌شود که میزان نویز در تصاویر کاهش یابد. گفته می‌شود TSMC مسئولیت تولید مواردی مانند فتودیودها و مدارهای منطقی را بر عهده دارد.

این اولین‌باری نیست که شاهد انتشار گزارش‌ها درباره مشکلات زنجیره تأمین دوربین‌های آیفون 15 هستیم. در گذشته هم گفته شده بود که این مشکلات می‌توانند باعث تأخیر در معرفی نسل بعدی آیفون‌ها شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *