اخبار

ارزش سهام اپل یک هفته پس از معرفی هدست ویژن پرو رکورد زد

ارزش سهام اپل با رشد 1.5 درصدی تا زمان بسته‌شدن بازار، به 183.79 دلار رسید تا یک رکورد جدید ثبت کند. با این رشد قیمت، اپل حالا در آستانه تبدیل‌شدن به یک شرکت 3 تریلیون دلاری است؛ البته کوپرتینویی‌ها در اوایل 2022 به اولین شرکت 3 تریلیون دلاری دنیا تبدیل شدند، اما نتوانستند چنین ارزشی را حفظ کنند.

هفته گذشته اپل رویداد WWDC 2023 را برگزار کرد و درحالی‌که پیش از برگزاری آن ارزش سهام اپل رکورد زد و به 183.87 دلار رسید، پس از پایان رویداد ارزش آن کاهش یافت و به 179 دلار رسید. بنابراین با توجه به ثابت‌ماندن ارزش سهام اپل تا زمان بسته‌شدن بازار، 183.79 دلار یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

رکوردشکنی ارزش سهام اپل یک هفته پس از معرفی Vision Pro

رکوردشکنی ارزش سهام اپل یک هفته پس از معرفی هدست ویژن پرو اتفاق افتاده است. Vision Pro اولین محصول کاملاً جدید کوپرتینویی‌ها از سال 2014 تا به امروز محسوب می‌شود که قیمت بالایی دارد.

درحالی‌که در بازار هدست‌های زیادی وجود دارند و هدست اپل با قیمت نجومی 3500 دلار به فروش خواهد رسید، به باور کارشناسان، به‌لطف طراحی، فناوری‌های مورد استفاده و همچنین وفاداری کاربران، ویژن پرو می‌تواند به موفقیتی بزرگ برای اپل تبدیل شود. البته بلومبرگ دیروز در گزارشی گفته بود که اپل از طراحی این هدست چندان مطمئن نیست و از ترس میم‌شدن مدیرانش، تصویری از آن‌ها درحال استفاده از این محصول را منتشر نکرده است.

اپل در رویداد WWDC 2023 در کنار هدست Vision Pro، از بزرگ‌ترین مک‌بوک ایر تاریخ، یعنی مک‌بوک ایر 15 اینچی هم رونمایی کرد؛ محصولی که اکثر بررسی‌ها آن را تحسین کرده‌اند. بنابراین پیش‌بینی فروش مناسب این دستگاه هم احتمالاً در افزایش ارزش سهام اپل نقش داشته است.

باید منتظر ماند و دید امروز ارزش سهام اپل چه وضعیتی خواهد داشت و آیا دوباره کوپرتینویی‌ها به یک شرکت 3 تریلیون دلاری تبدیل می‌شوند یا خیر. ارزش بازار اپل درحال‌حاضر برابر 2.89 تریلیون دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *