اخبار

گوگل مدعی بهبود عملکرد هوش مصنوعی Bard در ریاضیات و کدنویسی شد

گوگل از زمان معرفی چت‌بات هوش مصنوعی Bard در اواخر سال گذشته، به‌مرور زمان ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه کرد. اکنون براساس پست جدید گوگل، قابلیت‌های Bard در زمینه ریاضی و کدنویسی به لطف تکنیکی که «اجرای کد غیرمستقیم» نامیده می‌شود، بهبود یافته است.

گوگل در پست وبلاگ خود توضیح می‌دهد که با هدف برطرف‌کردن کمبودهای LLM‌های عمومی در کدنویسی و ریاضی، راهکار اجرای کد غیرمستقیم را توسعه داده که به Bard اجازه می‌دهد کد خود را بنویسد و اجرا کند. با وجود این ویژگی، آخرین نسخه Bard دستوراتی را شناسایی می‌کند که ممکن است از کد منطقی بهره‌مند شوند، کد را «به‌صورت داخلی» می‌نویسد، آن را آزمایش می‌کند و از نتیجه آن برای ایجاد پاسخ دقیق‌تری استفاده می‌کند.

افزایش دقت هوش مصنوعی Bard گوگل

در تصویری که توسط گوگل ارائه شده است، کاربر از Bard می‌خواهد تا واژه «Lollipop» را برعکس کند. در ادامه بارد علاوه بر ارائه پاسخ دقیق به درخواست ارائه‌شده، کد پایتون مربوط به آن را نیز ارائه می‌کند.

غول موتور جستجو مدعی شده است که با وجود این روش، دقت Bard به پاسخ‌های مربوط به کلمات و مسائل ریاضی مبتنی بر محاسبات، تقریباً 30 درصد نسبت به نسخه‌های قبلی خود بهبود یافته است.

«جک کراچیک»، رهبر محصول Bard و «آمارناگ سوبرامانیا»، معاون بخش مهندسی گوگل در این پست توضیح می‌دهند:

«حتی با وجود این پیشرفت‌ها، Bard همیشه ممکن است این کار را به‌درستی انجام ندهد. به‌عنوان مثال، ممکن است Bard کدی را برای پاسخ به درخواست ارائه‌شده تولید نکند، شاید کدی را که تولید می‌کند اشتباه باشد یا اینکه کد اجراشده خود را در پاسخ نیاورد. با وجود تمام این مسائل، قابلیت بهبودیافته آن برای پاسخگویی به قابلیت‌های ساختارمند و منطق‌محور، گام مهمی در جهت مفیدترکردن Bard محسوب می‌شود.»

زمانی که گوگل Bard را به‌طور رسمی راه‌اندازی کرد، این مدل با چت‌بات بینگ و ChatGPT قابل مقایسه نبود. درواقع در ابتدا، عملکرد آن کمی فاجعه‌بار بود و باعث شد سهام شرکت تا 8 درصد کاهش پیدا کند.

گوگل با افزایش توانایی‌های بارد تلاش کرده تا به این انتقادات پاسخ دهد و وضعیت هوش مصنوعی خود را تغییر دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *