اخبار

اینتل از کارت‌های گرافیک ورک‌استیشن Arc Pro A60 و Pro A60M رونمایی کرد

اینتل جدیدترین کارت‌های گرافیک خود را معرفی کرد: Arc Pro A60 و Arc Pro A60M. این کارت‌های گرافیک ورک‌استیشن به‌ترتیب برای دسکتاپ‌ها و لپ‌تاپ‌ها توسعه پیدا کرده‌اند و از 12 گیگابایت حافظه اختصاصی بهره می‌برند.

مشخصات اینتل Arc Pro A60 و Pro A60M

GPUهای جدید اینتل از حداکثر 4 نمایشگر پشتیبانی می‌کنند؛ نمایشگرهایی که خودشان قادر به پشتیبانی از HDR و دالبی ویژن هستند. این کارت‌های گرافیک جدید در مقایسه با مدل‌های کنونی، از 16 مسیر PCIe پشتیبانی می‌کنند، پهنای باند حافظه 384 گیگابایت بر ثانیه دارند و از 16 واحد رهگیری پرتو بهره می‌برد.

با توجه به افزایش روزافزون اهمیت AV1، اینتل تصمیم گرفته است پشتیبانی کامل از انکد و دیکد فایل‌های رسانه‌ای را به این کارت‌های گرافیک اضافه کند. این موضوع به‌همراه ویژگی‌های دیگر، GPUهای جدید اینتل را تبدیل به ابزاری مناسب برای طراحی و مدل‌سازی می‌کنند.

اینتل Arc Pro A60

اینتل می‌خواهد هر فصل برای کارت‌های گرافیک Arc Pro A60 و Arc Pro A60M به‌روزرسانی درایور منتشر کند تا عملکرد آن‌ها بهینه شود. همچنین این GPUها از برنامه‌هایی مانند اتودسک 3ds Max، اتودسک اتوکد، اتودسک اینورتر، اتودسک مایا و سالیدورکس، تأییدیه ISV دریافت کرده‌اند.

علاوه بر برنامه‌های بالا، انویدیا می‌گوید که گرافیک‌های جدید به‌گونه‌ای بهینه شده‌اند تا در نرم‌افزارهایی مانند بلندر هم عملکرد بالایی از خودشان نشان دهند. کارت گرافیک Arc Pro A60 اینتل در هفته‌های آینده از راه می‌رسد و مدل مخصوص لپ‌تاپ آن در ماه‌های آینده روانه بازار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *