اخبار

بینگ چت برای گوگل کروم و سافاری نیز منتشر می‌شود

یکی از کارکنان ارشد مایکروسافت تأیید کرده که این شرکت در حال آزمایش بینگ چت برای سایر مرورگرها است.

ابزار هوش مصنوعی موتور جست‌و‌جوی بینگ که با نام Bing Chat شناخته می‌شود، از زمان انتشار عمومی با استقبال قابل‌توجهی مواجه شده است. این چت‌بات افزون‌بر موتور جست‌و‌جوی بینگ، ازطریق مرورگر مایکروسافت اج نیز قابل‌دسترس است و عملکردی مشابه ChatGPT و Google Bard از خود نشان می‌دهد.

مایکروسافت به‌موجب همکاری تجاری نزدیک با OpenAI، بینگ چت را برای اج مننتشر کرد؛ اما آن‌طور که گیزموچاینا می‌نویسد، بینگ چت برای سایر مرورگرها نظیر گوگل کروم و سافاری در دسترس قرار می‌گیرد. انتشار چت‌بات موتور جست‌و‌جوی بینگ در ماه جاری میلادی شروع خواهد شد.

گیزموچاینا می‌گوید میخائیل پاراخین، رئیس تیم تبلیغاتی و خدمات وب مایکروسافت، در توییتر تأیید کرده که آزمایش Bing Chat شروع شده است. او نگفته که کدام مرورگرها بینگ چت را دریافت می‌کنند.

مایکروسافت ازطریق انتشار بینگ چت برای سایر مرورگرها در تلاش است تعداد کاربران این سرویس را افزایش دهد. بر اساس جدیدترین آمار، اج در حال حاضر ۹٫۹۱ درصد از سهم بازار مرورگرهای دسکتاپ را در اختیار دارد و سومین مرورگر برتر دنیا است. گوگل کروم و سافاری به ترتیب با سهم ۶۶٫۰۲ درصد و ۱۲٫۷۹ درصد اول و دوم‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *