اخبار

اپل در اولین روز کنفرانس WWDC با اعتصابات انجمن نویسندگان آمریکا روبرو می‌شود

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) در ادامه اعتصابات خود، این بار به سراغ اپل رفته و با چندین اعلامیه و بروشور اعتراضی در فروشگاه‌های غول فناوری، از جمله مرکز بازدیدکنندگان Apple Park، تلاش کرده تا به‌نوعی از توجه رسانه‌ها به کنفرانس WWDC 2023 اپل جلوگیری کند.

تقریباً از دو ماه پیش، انجمن نویسندگان آمریکا با اشاره به دلایلی از جمله پیشرفت هوش مصنوعی، وارد اعتصاب شد و هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر توافق آن‌ها وجود ندارد. اکنون این گروه، کمپین‌هایی را علیه شرکت‌ها و استودیوهای مستقل آغاز کرده است که شامل اپل نیز می‌شود. البته طبق گزارش 9to5Mac، کمپین علیه اپل به دلیل بخش +Apple TV و محتواهای اورجینال آن شکل گرفته است.

اتحادیه نویسندگان با اعتصاب خود به دنبال دریافت دستمزد بیشتر و توسعه مقرراتی برای هوش مصنوعی در زمینه فیلمنامه‌نویسی است. آن‌ها با اعتصاب خود اعلام کرده‌اند که برای فیلم و سریال‌های هالیوودی که هم‌اکنون مراحل فیلمبرداری خود را طی می‌کنند و در حال ساخت هستند، هیچ فعالیتی انجام نمی‌شود مگر اینکه برای خواسته‌های آن‌ها توافقی انجام شود. همین امر باعث شده تا تولید بسیاری از فیلم و سریال‌ها با مشکلاتی مواجه شود.

اعلامیه WGA علیه اپل

با این حال، WGA و متحدانش به جای اعتصاب یا انجام راه‌پیمایی اعتراضی، همزمان با رویداد WWDC در فروشگاه‌های اپل اعلامیه‌هایی را پخش خواهند کرد که نمونه‌ای از آن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

در آخر باید اشاره کرد با توجه به اینکه اطلاعیه‌های اپل برای WWDC مواردی از پیش ضبط شده هستند، بعید به نظر می‌رسد که تلاش‌های WGA و حضور آن توسط افرادی که این نمایش را به‌صورت آنلاین تماشا می‌کنند احساس شود. اما این احتمال وجود دارد که تعداد از مهمانانی که برای حضور در این رویداد به محل برگزاری آن دعوت شده‌اند، از فعالیت اعتصابی آن‌ها در Apple Park آگاه شوند، اما در مجموع، تلاش WGA احتمالاً تاثیر زیادی بر برنامه‌های کلی اپل نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *