اخبار

آمریکا «ابر آروان» و دو موسس این شرکت را تحریم کرد

تحریم‌ها علیه دو شرکت انویان ابر آروان با نام تجاری «ابر آروان» و همچنین شرکت آروان گلوبال مستقر در دوبی رخ داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه دو شرکت انویان ابر آروان با نام تجاری «ابر آروان» و همچنین شرکت آروان گلوبال مستقر در دوبی، به اتهام تسهیل سانسور اینترنتی اعمال کرده است.

به‌گزارش دیجیاتو، وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید خود دو شرکت فناوری و دو فرد فعال در این شرکت را تحریم کرده است.در تحریم‌های جدید این سازمان، نام دو شرکت ابر آروان و شرکت آروان گلوبال دیده می‌شود. همچنین «پویا پیرحسینلو» مدیرعامل ابر آروان و «فرهاد فاطمی» مدیر فنی این شرکت و همبنیانگذار ابر آروان نیز در این فهرست تحریم‌های جدید قرار دارند. در این بیانیه خبری دلیل تحریم این دو شرکت و موسسان آن »تسهیل سانسور اینترنت در ایران» عنوان شده است.

این نخستین بار است که شرکت جهانی ابر آروان نیز مورد تحریم‌های بین‌المللی قرار می‌گیرد و این موضوع می‌تواند به فعالیت جهانی آروان، لطمه وارد کند. فعالیت گسترده بین‌المللی از اهداف بزرگ ابر آروان طی سالیان گذشته اعلام شده بود و حالا این موضوع تحت سایه تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته است.

ابر آروان در آخرین رویداد سوار ابرها که ۲۸ فروردین برگزار شد، به شکل عمومی تمام اتهام‌هایی که به این شرکت وارد شده بود را رد و اعلام کرد میزبانی از کسب‌وکارها در ایران یا خارج ایران تفاوتی در تصمیم حاکمیت برای قطع اینترنت ایجاد نمی‌کند؛ چراکه به گفته مدیرعامل این شرکت یعنی پویا پیرحسین‌لو، حتی در صورت قطع اینترنت، سرویس‌های حساس و منتخب ایرانی فارغ از اینکه داخل ایران میزبانی شده باشند یا خارج ایران، می‌توانند با انتخاب حاکمیت به کارشان ادامه دهند.

ابر آروان در همان بیانیه اعلام کرده بود قصد دارند تا مسیرشان را برای توسعه محصولات ابری ادامه دهند: «ما مسیرمان را به سمت توسعه محصولات ابری و خدمت به مشتریان خود ادامه خواهیم داد و به عنوان یک استارت‌آپ فناوری بین‌المللی در اکوسیستم فناوری ابری، در کنار سایر ارایه‌دهندگان ابری در سراسر جهان رشد خواهیم کرد.»

اکنون باید دید اقدام و در نهایت سرنوشت ابر آروان پس از این تحریم‌های جدید چه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *