اخبار

نتیجه یک نظرسنجی: اکثر آمریکایی‌ها با ChatGPT آشنا هستند، اما تعداد کمی آن را امتحان کرده‌اند

در حالی که 58 درصد از بزرگسالان ایالات متحده با ChatGPT آشنا هستند، فقط 14 درصد از این ابزار استفاده کرده‌اند.

نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center) که به ارائه اطلاعات دربارهٔ مسائل، نگرش‌ها و روندهای شکل‌دهندهٔ ایالات متحده و جهان می‌پردازد، نشان می‌دهد که 58 درصد از بزرگسالان ایالات متحده با ChatGPT آشنا هستند. در این نظرسنجی همچنین گفته شده که افرادی از خانواده‌های با درآمد بالا که مدرک تحصیلی تکمیلی خود را دریافت کرده‌اند، بیشتر از سایر افراد با این چت‌بات هوش مصنوعی آشنایی دارند. با این حال، فقط 14 درصد از کل بزرگسالان اشاره شده، از این ابزار استفاده کرده‌اند.

مرکز تحقیقات پیو با انجام یک نظرسنجی از 10 هزار بزرگسال آمریکایی، تلاش کرد تا متوجه شود چه میزان افرادی در مورد ChatGPT اطلاعات دارند و چه میزانی واقعاً آن را مفید می‌دانند. براساس داده‌های این نظرسنجی، از هر 10 نفر 6 نفر یا تقریباً 58 درصد از بزرگسالان آمریکایی با ChatGPT آشنا هستند.

ارتباط تحصیلات با میزان آگاهی از ChatGPT

همچنین هر چه تحصیلات رسمی افراد بالاتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که در مورد ChatGPT بداند.

تقریباً 80 درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی با مدرک تحصیلات تکمیلی «خیلی» یا حداقل «کمی» درباره ChatGPT شنیده بودند. در میان افرادی که فقط مدرک دانشگاهی داشتند، این میزان به 71 درصد کاهش داشته است. برای افرادی که مقداری تجربه حضور در دانشگاه را داشته‌اند، این میزان 59 درصد و افراد با مدرک دبیرستانی، تنها 41 درصد بوده است.

از نظر سطح درآمد خانوار نیز نتایج جالبی به دست آمده است. به‌عنوان مثال، شرکت‌کنندگانی که از خانواده‌هایی با درآمد بالا در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، 76 درصد با ChatGPT آشنا بوده‌اند، در حالی که 60 درصد از افرادی که خانواده‌ای با درآمد متوسط داشته‌اند، از این ابزار اطلاع داشته‌اند. در نهایت، فقط 46 درصد افراد خانواده‌های کم درآمد از ChatGPT آگاه بودند.

نظرسنجی Pew با ارائه داده‌های جالب دیگری درباره الگوهای استفاده مردم از ChatGPT ادامه پیدا می‌کند. 14 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که از Chat‌GPT در زمینه‌های سرگرمی، کار یا یادگیری چیزهای جدید استفاده کرده‌اند. به‌طور دقیق‌تر، تقریباً 19 درصد از افراد آشنا با ChatGPT از آن برای سرگرمی، 14 درصد برای یادگیری چیزهای جدید و حدود 12 درصد در زمینه‌های کاری از آن استفاده کرده‌اند.

به‌طور کلی، کمی بیش از یک سوم شرکت‌کنندگان در نظرسنجی Pew که از ChatGPT استفاده می‌کنند، این ابزار را «بسیار» مفید می‌دانند. در حالی که 39 درصد دیگر از پاسخ‌دهندگان فکر می‌کنند که ChatGPT تا حدودی مفید است. همچنین این ابزار برای کاربران جوان‌تر نسبت به کاربران مسن‌تر بیشتر کاربرد داشته است. تقریباً 38 درصد از شرکت‌کنندگان زیر 50 سال، آن را بسیار مفید دانسته‌اند و فقط حدود یک چهارم از پاسخ‌دهندگان بالای 50 سال این نظر را داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *