اخبار

اپل: ویژگی‌های امنیتی اپ استور در سال 2022 بیش از 2 میلیارد تراکنش جعلی را مسدود کرده است

اپل در مقاله‌ای که مزایا و امتیازات امنیتی اپ استور و سرویس پرداخت Apple Pay را برجسته می‌کند، مدعی شد که اپ استور در سال 2022 از حدود 2 میلیارد دلار «تراکنش جعلی بالقوه» جلوگیری کرده است.

اپل همچنین می‌گوید که تقریباً 1.7 میلیون درخواست مربوط به برنامه‌هایی که با استانداردهای اپ استور در زمینه «حریم خصوصی، امنیت و محتوا» مطابقت ندارند را رد کرده است. از این تعداد، 400 هزار برنامه به دلیل نقض حریم خصوصی، 153 هزار برنامه به دلیل اسپم، کپی کردن سایر برنامه‌های موجود یا گمراه کردن کاربران و 29 هزار برنامه به دلیل داشتن ویژگی‌های مخفیانه یا غیرمستند رد شده‌اند.

از دیگر موارد اشاره شده، می‌توان به مسدودسازی 428 هزار حساب توسعه‌دهنده به دلیل فعالیت‌های بالقوه متقلبانه اشاره کرد. اپل همچنین حساب 282 میلیون مشتری جعلی را غیرفعال کرده و همچنین 198 میلیون از دسته حساب‌ها قبل از ساخته شدن مسدود شده‌اند.

کاهش فعالیت‌های کلاهبردارانه اپ استور در سال 2022

به گفته اپل، در سال 2022 نسبت به سال 2021 تعداد کمتری از حساب‌های توسعه‌دهنده مرتبط با فعالیت‌های کلاهبردارانه مسدود شده‌اند که از «روش‌ها و پروتکل‌های جدیدی» که پیاده‌سازی شده به عنوان دلیل این امر یاد شده است. در حالی که طی چند سال گذشته فشار زیادی به این شرکت وارد شده تا پشتیبانی از استورهای دیگر (یا سایدلود کردن اپ‌ها) را در iOS فراهم کند، اپل ادعا کرده که از کاربران در برابر «تقریباً 57 هزار» برنامه که از «فروشگاه‌های غیرقانونی» توزیع شده‌اند، محافظت کرده است.

علاوه بر موارد اشاره شده، بیش از 147 میلیون بررسی جعلی نیز از اپ استور حذف شده که اپل توضیح می‌دهد این دسته از اطلاعات نادرست می‌توانند کاربران را فریب بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *