اخبار

گزارش مایکروسافت: ۴۹ درصد از کارمندان نگران تصاحب شغل خود توسط هوش مصنوعی هستند

گزارش سالانه مایکروسافت نشان می‌دهد که ۴۹ درصد از کارمندان این شرکت نگران وضعیت شغلی خودشان و جایگزین شدن هوش مصنوعی هستند.

هوش مصنوعی، تهدید یا فرصت؟

حدود ۶۴ درصد کارمندان مایکروسافت در نظرسنجی شغلی شرکت کرده و جالب است بدانید که در نظرسنجی اعلام کرده‌اند که زمان و توان کافی برای انجام وظایف خود ندارند و هوش مصنوعی از این زاویه بسیار کمک کننده است. کارمندان این شرکت به صورت متوسط حدود ۵۷ درصد زمان خود را در جلسات می‌گذرانند یا در حال ارسال ایمیل هستند. زمان آنها صرف پاسخ‌ دادن به چت‌ها میشود و در واقع حدود ۴۳ درصد از زمان آنها برای انجام کارهای اصلی باقی می‌ماند.

در چنین شرایطی هوش مصنوعی می‌تواند به بالا رفتن بهره‌وری آنها کمک کند و در نهایت به افزایش کارایی شرکت کمک می‌کند. زمانی که بخشی از کارها به هوش مصنوعی سپرده شود، کارمندان زمان بیشتری را می‌توانند صرف امور اصلی کنند. کارمندان به وضوح می‌دانند که هوش مصنوعی می‌تواند فواید بسیاری در ارتقا فعالیت‌های شرکت داشته باشد ولی از سوی دیگر نگران هستند که به واسطه این ابزار قدرتمند، شغل خودشان را از دست بدهند.

هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد و استفاده از آن می‌تواند نتایج بسیار خوبی برای کسب و کارها به همراه داشته باشد. باید دید در ادامه آیا دیدگاه این ۴۹ درصد کارمندانی که نگران وضعیت شغلی خود هستند، برطرف می‌شود یا واقعاً روزی می‌رسد که هوش مصنوعی جای آنها را در مایکروسافت به صورت جدی می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *