اخبار

هشدار هم‌بنیان‌گذار اپل: هوش مصنوعی تشخیص کلاهبرداری را برای کاربران دشوارتر می‌کند

«استیو وزنیاک»، یکی از بنیانگذاران اپل که ماه گذشته همراه با 1000 فعال حوزه فناوری خواستار توقف توسعه هوش مصنو‌عی شده بود، اکنون گفته است که پیشروی هوش مصنوعی را نمی‌توان متوقف کرد و باید برای روش‌های جدید کلاهبرداری که با سوء استفاده از آن ایجاد می‌شود و تشخیص آن‌ها دشوار است، آمادگی داشته باشیم.

وزنیاک در مصاحبه جدیدی به BBC گفت که «نمی‌توان جلوی پیشرفت فناوری را گرفت» و همچنین شک دارد که قوانین و مقررات بتوانند کمکی در این زمینه کنند. او در مصاحبه خود گفت که یکی از خطرات اصلی هوش مصنوعی مولد این است که می‌تواند شناسایی کلاهبرداری‌ها را سخت‌تر کند و همه ما باید برای این امر آماده باشیم.

ترس استیو وزنیاک از هوش مصنوعی

استیو وزنیاک

بنیانگذار اپل با بیان این موضوع که از سوء استفاده فناوری توسط «عوامل خطرناک» می‌ترسد، گفت:

«هوش مصنوعی به‌قدری هوشمند است که در دسترس عوامل خطرناک قرار دارد، افرادی که می‌خواهند شما را در مورد هویت خود فریب دهند.»

همچنین در حالی که اعضای اتحادیه نویسندگان آمریکا، در این ماه به دلیل نگرانی‌های خود مبنی بر جایگزینی توسط هوش مصنوعی، دست به اعتصاب زده بودند، وزنیاک معتقد است که هو‌ش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین افراد شود، زیرا فاقد احساسات است، اما هشدار داد که می‌تواند عوامل خطرناک را قانع کننده‌تر نشان دهد، زیرا برنامه‌هایی مانند ChatGPT می‌توانند متنی تولید کنند که «بسیار هوشمندان به نظر می‌رسد».

به عقیده او، با وجود این شرایط، نکته مهم آموزش مردم در مورد کلاهبرداری و حملات فیشینگ است، زیرا تشخیص این حملات در آینده سخت‌تر می‌شود.

نظرات وزنیاک درحالی بیان شده که تاکنون گزارش‌های زیادی درباره سوء استفاده از فناوری و هوش مصنوعی منتشر شده است. در همین رابطه، اخیراً پلیس چین، یک شهروند را به‌خاطر تولید مقالات خبری جعلی با ChatGPT دستگیر کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *