اخبار

مایکروسافت: بینگ چت از پلاگین‌های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند

مایکروسافت روز گذشته بینگ جدید را همراه با قابلیت‌های پیشرفته‌ای، در اختیار تمام کاربران قرار داد. حالا غول ردموندی تأیید کرده که بینگ چت از افزونه‌های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند که با وجود آن، قابلیت‌های چت‌بات بینگ به‌میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

با این وجود، توسعه‌دهندگان می‌توانند برای بینگ‌ چت پلاگین‌های جدید بسازند و مایکروسافت نیز با همکاری OpenAI قصد دارد یک فرآیند آسان و سازگار برای ساخت پلاگین‌های بینگ‌ ‌چت و ChatGPT به کاربران ارائه کند. همچنین مایکروسافت از OpenTable و Wolfram|Alpha به‌عنوان اولین پلاگین‌های فعال در بینگ ‌چت یاد کرد که از قبل، روی مدل GPT-4 نیز در دسترس بوده‌اند.

بیانیه مایکروسافت درباره پلاگین‌های شخص ثالث بینگ چت

مایکروسافت قصد دارد در کنفرانس بیلد سال 2023 که از 2 تا 4 خردادماه برگزار می‌شود، اطلاعات بیشتری درباره پلتفرم بینگ چت با توسعه‌دهندگان به اشتراک بگذارد. «یوسف مهدی»، مدیر ارشد مایکروسافت در پست جدید وبلاگ این شرکت می‌گوید:

«ما به‌زودی پلاگین‌های شخص ثالث را به بینگ جت اضافه خواهیم کرد که بستری برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کند. برای مثال، اگر در بینگ چت به دنبال جدیدترین رستوران برای صرف شام هستید، می‌توانید از پلاگین OpenTable برای جستجو و رزرو کمک بگیرید. یا از طریق Wolfram|Alpha، می‌توانید تصویر سازی‌های تأثیرگذاری ایجاد کنید و مستقیماً از بینگ چت به سوالات پیچیده علوم، ریاضی و مبتنی بر داده‌های شخصی پاسخ دهید.»

مایکروسافت از زمان راه‌اندازی بینگ‌ چت در فوریه سال جاری، گام‌های مهمی برای توسعه آن برداشته است. از روز گذشته، Bing Chat دیگر به‌صورت نسخه پیش‌نمایش در دسترس نیست و این یعنی تمام کاربران می‌توانند پس از وارد شدن به حساب مایکروسافت، بدون اینکه در لیست انتظار قرار بگیرند، از بینگ چت استفاده کنند.

بدون شک این حرکت یک نقطه عطف بزرگ برای مایکروسافت است و باعث می‌شود افراد بیشتری این شانس را داشته باشند که هوش مصنوعی بینگ را امتحان کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *