اخبار

از راه‌اندازی در یک اتاق نشیمن تا خرید توسط مایکروسافت؛ لینکدین 20 ساله شد!

لینکدین، شبکه اجتماعی کسب‌و‌کارها که اکنون به مایکروسافت تعلق دارد، امروز 20 ساله شد. هرچند «رید هافمن» و «اریک لی» در دسامبر سال 2002 این شبکه اجتماعی را تأسیس کردند، اما زمان دقیق راه‌اندازی آن تاریخ 5 می 2003 است. در واقع لینکد‌ین حتی از فیسبوک با حدود سه میلیارد کاربر فعال ماهانه نیز قدیمی‌تر است.

شبکه اجتماعی لینکدین کار خود را از اتاق نشیمن هافمن آغاز کرد، اما اکنون 930 میلیون کاربر از بیش از 200 کشور جهان در آن حضور دارند. هافمن، پیش از لینکد‌ین نیز تجربه کار با شبکه‌های اجتماعی آنلاین دیگر را نیز داشته است. او در سال 1994 روی eWorld اپل کار می‌کرد که یک سرویس آنلاین بود و ایمیل، اخبار و دانلود نرم‌افزار را با یکدیگر ترکیب می‌کرد. هافمن همچنین در سال 1997 سایت SocialNet.com را راه‌اندازی کرد.

رشد لینکدین تا خرید توسط مایکروسافت

تیم مؤسسین لینکدین شامل افراد تجاری و فنی شرکت‌هایی چون PayPal و SocialNet می‌شود. تا سال 2004، این شبکه اجتماعی موفق شده بود تا 1.2 میلیون کاربر را جذب کند و در آن زمان، 73 درصد از سهم بازار شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کارها را از رقبایی مانند Ryze، OpenBC و ZeroDegrees تصاحب کرده بود.

با این وجود، شاید مهم‌ترین نقطه عطف تاریخ لینکدین در سال 2016 رخ داد، زمانی که مایکروسافت در یک معامله 26.2 میلیارد دلاری، این شبکه اجتماعی را خرید.

از ژوئن سال 2020، «رایان روسلانسکی» که سال 2009 به این شرکت پیوست، مسئولیت مدیرعاملی لینکدین را برعهده دارد. او به دلیل ایفای نقش مهم در خرید 1.5 میلیارد دلاری Lynda.com توسط لینکد‌ین شناخته می‌شود.

اخیراً درباره این شبکه‌اجتماعی گفته شده بود که مایکروسافت قصد دارد با کمک هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کند تا برای استخدام در شر‌کت‌ها پیام بنویسند. در سال گذشته نیز به قابلیت دیگری برای تکمیل پروفایل کاربران توسط هوش مصنوعی اشاره شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *