اخبار

بلومبرگ: مک پرو اپل سیلیکون برای معرفی در مراسم خردادماه آماده نمی‌شود، احتمال معرفی سه دستگاه دیگر در WWDC

به‌تازگی، شناسه سه رایانه مک جدید به فایل پیکربندی Find My اضافه شده است که احتمال معرفی این دستگاه‌های مرموز در WWDC 2023 را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، «مارک گرمن»، گزارشگر بلومبرگ ادعا کرده که مک پرو مجهز به سیلیکون اپل در WWDC 2023 معرفی نخواهد شد.

همانطور که در گزارش MacRumors توضیح داده شده، سه شناسه جدید [Mac14,8، Mac14,13, و Mac14,14] در فایل Find My پیدا شده که اکنون در کنار شناسه‌های Mac14،3 و Mac14،12 قرار گرفته‌اند که به مک مینی M2 و M2 پرو مربوط می‌شود.

نسخه جدید مک پرو؟

به‌طور دقیق نمی‌توان گفت شناسه‌های جدید به چه محصولاتی از خانواده مک مربوط می‌شوند. همچنین این احتمال وجود دارد که شناسه‌های جدید به سه گزینه مختلف از یک محصول مربوط باشند. احتمالاً موردانتظارترین دستگاه، نسخه جدید مک پرو است که هرچند «گرمن»، خبرنگار بلومبرگ در گزارش دیگری ادعا کرده که برای معرفی در WWDC آینده آماده نخواهد بود.

گرمن در آخرین قسمت منتشر شده از برنامه MacRumors توضیح داد که هرچند انتظار دارد مک پرو جدید امسال عرضه شود، اما بعید به نظر می‌رسد که ماه ژوئن در کنفرانس WWDC حضور داشته باشد. او همچنین در ادامه گفت که نسل بعدی مک استودیو احتمالاً دارای تراشه‌های سری M2 نخواهد بود و اپل برای جلوگیری از کاهش فروش مک پرو جدید، تصمیم گرفته به‌روزرسانی مک استودیو را تا نسل M3 به تعویق بیندازد.

بلومبرگ همچنین هفته گذشته گفته بود که اپل قصد دارد در WWDC 2023 از مک‌بوک‌های جدیدی نیز رونمایی کند. کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2023 اپل در تاریخ 5 ژوئن (15خردادماه) برگزار می‌شود و تا تاریخ 9 ژوئن (19 خردادماه) ادامه خواهد داشت. علاوه بر محصولات سخت‌افزاری، در این رویداد از جدیدترین سیستم‌عامل‌های اپل شامل iOS 17 به‌همراه iPadOS 17، سیستم‌عامل‌های tvOS 17 و WatchOS 10 و همچنین macOS 14 رونمایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *