اخبار

ایلان ماسک: دولت آمریکا حتی به پیام‌های خصوصی کاربران در توییتر دسترسی داشت

ایلان ماسک که در ماه اکتبر 2022 قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری توییتر را کامل کرد، حالا مدعی شده است که دولت آمریکا به همه‌چیز این شبکه اجتماعی ازجمله پیام‌های خصوصی (DM) کاربران دسترسی داشته است.

در واکنش به موضوع، کارلسون می‌پرسد این مسئله شامل پیام‌های خصوصی کاربران هم می‌شود یا خیر. پاسخ ایلان ماسک چنین است: «بله.» با توجه به اینکه نسخه کامل این مصاحبه هنوز منتشر نشده است، نمی‌توان با اطمینان گفت که موضوع بحث چه بوده. شبکه فاکس قرار است دوشنبه شب به وقت آمریکا نسخه کامل این مصاحبه را پخش کند.

ادعای ایلان ماسک درباره دسترسی دولت آمریکا به اطلاعات کاربران توییتر

عده‌ای از کاربران گمانه‌زنی کرده‌اند که شاید ماسک درحال صحبت درباره دسترسی دولت به اطلاعات توییتر از طریق حکم دادگاه باشد. از سوی دیگر، این سؤال برای برخی از کاربران پیش آمده است که آیا توییتر حالا هم می‌تواند به محتوای پیام‌های خصوصی دسترسی پیدا کند یا خیر.

مالک فعلی توییتر در اواسط اسفندماه گفته بود که می‌خواهد رمزنگاری را به دایرکت‌مسیج‌ها بیاورد، اما مشخص نیست که این سازوکار امنیتی بالاخره در این شبکه اجتماعی پیاده‌سازی شده است یا خیر؛ چرا که بعضی از وعده‌های او هنوز عملی نشده‌اند.

درهرحال، این توییت از زمان انتشار تاکنون بیش از 1.3 میلیون بار دیده شده و بحث‌های زیادی را به‌وجود آورده است. کاربران حالا مشتاقند تا ببینند از کل این مصاحبه چه چیز بیشتری دستگیرشان می‌شود و واکنش مدیران سابق توییتر به این ادعاها چیست. از طرف دیگر حتی مسئولان دولت ایالات‌متحده هم شاید به این اظهارات واکنش نشان دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *