اخبار

راه‌اندازی کانال Canary برای کاربران ویندوز اینسایدر؛ مایکروسافت برای ویندوز 12 آماده می‌شود؟

مایکروسافت امروز از آغاز به کار کانال قناری جدیدی برای آزمایش بیلدهای ویندوز خبر داده است که احتمالاً برای توسعه نسخه 12 کاربرد خواهد داشت.

مایکروسافت در خبری اعلام کرده است که از طریق یک کانال قناری (Canary) جدید آزمایش زودهنگام آپدیت‌های بزرگ ویندوز را ممکن می‌کند. این کانال در کنار کانال‌های پیش‌نمایش و بتا به کار خود ادامه می‌دهد و احتمالاً برای توسعه ویندوز 12 کاربرد خواهد داشت.

مایکروسافت به‌طور مستقیم اشاره نکرده که کانال قناری برای آزمایش ویندوز 12 استفاده خواهد شد یا خیر؛ چرا که این شرکت اصلاً توسعه نسخه بعدی سیستم‌عامل خود را تأیید نکرده است. اما بیلدهای این کانال با سری 25000 شماره‌گذاری می‌شوند که نشان‌دهنده محصولی جدیدتر از نرم‌افزارهای کانال توسعه‌دهندگان است. همچنین باید گفت که این شرکت در پست خود از ویندوز 11 هم برای کانال قناری نامی نبرده است.

 

کانال قناری ویندوز شما را در لبه فناوری قرار می‌دهد

بیلدهایی که به کانال قناری می‌آیند، از قبل چندان آزمایش نشده‌اند و مشکلات زیادی خواهند داشت. مایکروسافت می‌گوید کسانی که محصولات این کانال را آزمایش می‌کنند، در لبه فناوری قرار می‌گیرند. بنابراین به کاربران عادی توصیه نمی‌شود که به‌دنبال آزمایش بیلدهای این کانال باشند.

مایکروسافت می‌گوید انتشارهای کانال قناری روزانه نخواهند بود و انتشار پست‌های جدید در این رابطه تنها در هنگام انتشار بیلدهای جدید اتفاق می‌افتد. البته لانگوفسکی اعلام کرده است که شاید در آینده تناوب انتشار آپدیت‌ها در این کانال افزایش پیدا کند.

همان‌طور که گفتیم، مایکروسافت هنوز به‌طور رسمی حرفی از ویندوز 12 به میان نیاورده است، اما با توجه به گزارش‌ها به‌نظر می‌رسد که این شرکت و اینتل مشغول کار روی نسخه بعدی این سیستم‌عامل برای نسل بعدی پردازنده‌ها هستند. از آن‌جایی که ویندوز 11 در سال 2021 معرفی شد، احتمالاً فاصله زیادی تا عرضه ویندوز 12 داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *